Mały i duży- drugiemu służy

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Skrzydlów, śląskie

edycja

XVII (2024-2025)

obszary działań



Animatorki:

Elżbieta Łągiewka – Jestem emerytowaną nauczycielką, współpracującą z kołami KGW, i dostrzegam problem, z jakim borykają się seniorzy w nadążaniu za nowinkami technologicznymi. Starsze osoby, chcąc dorównać wnukom, często wstydzą się pytać o obsługę nowych urządzeń, a smartfony używają głównie do dzwonienia. W ramach mojego projektu chcę pokazać seniorom, jak wielkie możliwości kryją się w smartfonach, ułatwiając im życie codzienne. Z kolei młodsze pokolenie często nie potrafi samodzielnie przygotować posiłków i nie zna zasad zero waste, którymi kierowały się ich babcie. Celem mojego projektu jest nauczenie młodzieży oszczędności i samodzielności. Wspólna praca w parach międzypokoleniowych pozwoli obu stronom zdobyć przydatne umiejętności i wzajemnie się szanować.

 

Anna Łągiewka  – Jestem osobą otwartą i wyrozumiałą, z dużym poczuciem humoru. Specjalizuję się w grafice komputerowej i uwielbiam projektować gry terenowe. W projekcie odgrywam rolę osoby, która pomaga zarówno starszym, jak i młodszym zrozumieć siebie nawzajem, by obie strony mogły spojrzeć na siebie z innej perspektywy. Chciałabym podzielić się moją wiedzą i optymizmem życiowym, a także nauczyć uczestników, jak współpracować, szanując się nawzajem.

 

Projekt ma na celu budowanie dialogu międzypokoleniowego oraz rozwijanie cyfrowych umiejętności seniorów. Uczestnicy, podzieleni na grupy wiekowe, będą prowadzić warsztaty dla siebie nawzajem, ucząc się jak być zarówno nauczycielem, jak i uczniem. Seniorzy zdobędą wiedzę na temat współczesnych trendów i mediów społecznościowych, a młodzież nauczy się praktycznego gospodarowania zasobami i wykorzystywania tej wiedzy w codziennym życiu. W projekcie poruszymy problem nieumiejętności korzystania z nowoczesnych telefonów przez seniorów, którzy potrafią jedynie odbierać połączenia i sprawdzać SMS-y, ale często boją się pytać o obsługę nowych funkcji. Naszym celem jest pokazanie im pełnych możliwości smartfonów. Z kolei młodsze pokolenie, zamknięte w świecie wirtualnym, nie potrafi odnaleźć się w codziennych zadaniach, takich jak gotowanie czy efektywne zarządzanie przestrzenią życiową. W ramach projektu nauczą się zasad oszczędności, samodzielności oraz szacunku do drugiej osoby, a wspólna praca w parach międzypokoleniowych pozwoli obu stronom na wymianę cennych umiejętności, które będą miały praktyczne zastosowanie w życiu codziennym.

 

Organizacja wspierająca:  Koło Gospodyń Wiejskich w Skrzydlowie

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content