Gorzowskie spacery

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Gorzów Wielkopolski, lubuskie

edycja

XIII (2020-2021)

obszary działań



Animatorki: 

Małgorzata Korzeniowska – większą część życia spędziła w Lubuskim Ośrodku Rehabilitacyjno-Ortopedycznym po przebytej chorobie Heinego-Medina. Dziś porusza się w aparacie ortopedycznym i przy pomocy kuli. Codziennie ciężko pracuje nad kondycją i sprawnością fizyczną. Przygodę ze sportem rozpoczęła w 1978. Jej pasją jest łucznictwo, na Igrzyskach Paraolimpijskich w Sydney 2000 r. zdobyła brązowy medal. Czas dzieli między rodzinę i przyjaciół oraz działania społeczne w organizacjach pozarządowych. 

 Dorota Pilecka jest pedagożką, doradczynią zawodową, terapeutką pedagogiczną, oligofrenopedagożką i specjalistką z zakresu pomocy społecznej, uzyskała stopień doktora w dziedzinie nauk o kulturze fizycznej. Jest również instruktorką nordic walking. Dziś pracuje ze studentami dzieląc się wiedzą i doświadczeniem. Od wielu lat związana jest z trzecim sektorem i działalnością społeczną na rzecz osób z niepełnosprawnościami oraz seniorów. Lubi spędzać czas na łonie natury, spacerować i uprawiać przydomowy ogródek. 

Organizacja wspierająca: Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem Oddz. w Gorzowie Wlkp.

Spacery mają na celu wspólną aktywność na świeżym powietrzu połączoną z poznawaniem oraz opracowaniem tras spacerowych dostępnych dla osób starszych i osób z niepełnosprawnościami. Zgodnie metodologią prowadzenia spacerów badawczych uczestnicy zwracają uwagą na długość tras, dostępność miejsc do odpoczynku oraz toalet jako istotnych kwestii dla seniorów. Na podstawie tych obserwacji opracują oraz udostępnią w internecie trasy spacerowe.


W ramach projektu są zaplanowane także spotkania informacyjno-edukacyjne we współpracy z Akademią Wychowania Fizycznego połączone z możliwością wykonania indywidualnych testów sprawności fizycznej, szkolenia z dotyczące obsługi dodatkowych funkcji telefonów (robienia zdjęć, nagrywania filmów oraz ich udostępniania), a także korzystania z aplikacji monitorujących aktywność.


Hasłem projektu, z którym uczestnicy zwracają się do mieszkańców, jest sentencja wypowiedziana przez starszą animatorkę: „W zdrowym ciele zdrowy duch, więc ruszamy wszyscy w ruch”.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content