Wielokulturowości i międzypokoleniowe działania to siła społeczeństwa. Dialogi turystyczne promują wspólne odkrywanie przeszłości Przemyśla i okolic i tworzenie wspólnej przyszłości.
Cykl spotkań najstarszych pracowników Tarnobrzeskich Zakładów Siarkowych „Sierkopol” i nagranie filmu dokumentalnego o „siarkowcach” i ich wpływie na rozwój miasta.
W drugiej edycji projektu animatorzy skupili się na teraźniejszości: budowaniu sąsiedzkości i idei „krośnianizmu”. Zależy im na włączaniu uczestników w tworzenie inicjatywy i na tworzeniu więzi.
Animatorzy znaleźli sposób na zachęcenie seniorów do aktywności fizycznej: usługa brygady fachowców w zamian za wzięcie udziału w zajęciach rekreacyjno-sportowych.
Międzypokoleniowa grupa teatralna tworzy uliczny spektakl na podstawie wspomnień starszych przedstawicieli mniejszości ukraińskiej w Przemyślu.
Animatorzy chcą zwiększyć zaangażowanie mieszkańców osiedla w współtworzenie przestrzeni, która ich otacza, w dialog międzypokoleniowy i budowanie sąsiedzkich relacji
Międzypokoleniowa grupa przygotowała program kabaretowy, którego tematyka i forma zostały dobrane z myślą o seniorach. Spektakl pokazano publiczności.
Inicjatywa, która polegała na zebraniu, promowaniu i archiwizowaniu wspomnień starszych Ukraińców, którzy zostali wysiedleni z Polski, a potem postanowili powrócić.
Celem projektu była aktywizacja seniorów, którzy we współpracy z dziećmi i wolontariuszami młodego pokolenia przypomnieli dawne tradycje i obyczaje miejscowości.
Spotkania ze świadkami historii, zbieranie materiałów archiwalnych, wspólne tworzenie wystawy i filmu są okazją do budowania międzypokoleniowych relacji.
Międzypokoleniowe spotkania wokół osobistych historii i wspomnień związanych z miastem z lat 1945-1989 zaowocowały stworzeniem miejskiego przewodnika audio.
Słuchacze miejscowego UTW przygotowali cykl spotkań i wydarzeń integrujących mieszkańców pobliskiego osiedla. Projekt zakończył się Świętem Sąsiada.
Wielopokoleniowa grupa wzięła udział w warsztatach teatralnych. Uczestnicy współtworzyli spektakl w oparciu o formułę teatru przedmiotu.
Uczestnicy zorganizowali sklep, z którego dochód przeznaczyli na cele charytatywne i działania związane z aktywizację seniorów, jak „Dziadek do wynajęcia”.
Seniorzy i młodzież zajęli się historią ruchu solidarnościowego w Stalowej Woli. Szukali ludzi, miejsc i wydarzeń – ważnych dla miasta, a nieobecnych w podręcznikach.
Seniorzy i młodzież wspólnie stworzyli redakcję, pracowali nad tekstami i grafiką jednorazowo wydanej gazety. Teksty w publikacji opierały się na marzeniach mieszkańców.
Licealiści i seniorzy z UTW spotkali się z osobami w wieku od 80 do nawet 101 lat i nagrywali z nimi rozmowy o dzieciństwie i młodości w czasie wojny. Efektem była publikacja.
Lokalni artyści wzięli udział w spotkaniach, na których dowiedzieli się o sposobach na promocję swoich dzieł. Następnie sami poprowadzili warsztaty z rękodzielnictwa.
Starsi i młodsi wolontariusze z terenów pięciu powiatów rozpoczęli działania na rzecz rodzin wielodzietnych. Wzięli udział w świątecznej akcji pomocowej i działają dalej.