Jednoczymy siły, aby zadbać o naszą przyrodę! Seniorzy i seniorki z okolic Bolimowskiego Parku Krajobrazowego wiedzą, że natura to nasza wspólna sprawa
Projekt łączy pokolenia w twórczej zabawie i wspólnym odkrywaniu historii. Przeżyjmy te chwile razem – bo każda generacja ma coś cennego do zaoferowania!
Chór śpiewa, żeby integrować, inspirować i wnosić radość do życia seniorów oraz mieszkańców Domów Pomocy Społecznej.
Animatorki z grupą seniorek organizują międzynarodowe gotowanie, tańce i inne zajęcia integrujące, ale też tworzą przestrzeń dla dzielenia się uchodźczymi wspomnieniami i dla rozmów kobiet.
Wspólne spływy kajakowe i spacery to okazja do sprzątania rzeki i okolic. Zdjęcia zaśmieconych miejsc trafią na internetową mapę.
Seniorki i seniorzy z grupy „Yoł Yoł Seniorzy” nauczyli się, jak prowadzić zajęcia taneczne, a następnie wyruszyli do świetlic środowiskowych, domów kultury oraz szkół, aby uczyć dzieci i młodzież tańca hip-hop.
Uczestnicy zorganizują warsztaty kulinarne, w czasie których będą przygotowywać regionalne potrwy z Polski i Ukrainy. Projekt zakończy wieczór polsko-ukraiński, okraszony tradycyjnymi pieśniami i przyśpiewkami.
W XIV edycji konkursu seniorki seniorzy z dzielnicy Skierniewice-Rawka stworzyli album „Rawent – wspomnienia utkane ze słów i obrazów”. Przygotowali się do tego podczas twórczych warsztatów.
Animatorzy zaprosili starszych i młodszych mieszkańców na serię warsztatów z majsterkowania i zachęcają do tworzenia nowych rzeczy ze starych przedmiotów
Animator, miłośnik kina, tworzy klub filmowy, aby podzielić się z innymi swoją pasją i przybliżyć atmosferą oczekiwania na seanse oraz dyskusji o obejrzanych filmach.
To międzypokoleniowy pomysł na połączenie historii i tradycji z nowoczesnością. Na starych wrotach stodoły siłami mieszkańców gminy powstaje kolorowy mural.
To cykl spotkań integrujący lokalną społeczność wokół kawiarenek sąsiedzkich zlokalizowanych w dwóch częściach miasta. Były zajęcia tematyczne, warsztaty i rozmowy.
Działania skierowane do seniorów i dzieci z domów dziecka oraz rodzin zastępczych, którzy wspólnie tworzyli techniką poklatkową filmiki na temat swoich marzeń.
Międzypokoleniowe działania związane z historią osiedla, które wiele lat temu powstało przy zakładach Rawent. To m.in. warsztaty artystyczne, grupa teatralna i wystawa zdjęć.
Seria warsztatów muzycznych, zakończona wspólnym koncertem. Inicjatywa sprawiła uczestnikom wiele radości i wyzwoliła w nich chęć do międzypokoleniowych działań.
Międzypokoleniowa grupa wzięła udział w warsztatach teatralnych, których efektem był spektakl. Wspólne spotkania zintegrowały seniorki z młodymi kobietami.
Spotkania grup sąsiedzkich, polegające na wymianie doświadczeń. Inicjatywa zachęciła do dzielenia się wspomnieniami, wiedzą, umiejętnościami i czasem.
Międzypokoleniowy chór to odpowiedź na potrzebę wspólnego muzykowania, spędzania czasu i rozwoju. Uczestnicy wzmacniali swoje umiejętności podczas warsztatów, a finałem był koncert.
Grupa seniorów wspólnie przygotowała przedstawienia teatralne dla dzieci w przedszkolach. Wszystko to dało dużo radości zarówno aktorom, jak i widzom.
Cykl spotkań z seniorami był okazją do rozpoczęcia dialogu o poprawie jakości życia starszych mieszkańców i planowaniu lokalnych inicjatyw z ich udziałem.
Spektakl o seniorach stworzyli sami seniorzy. Wzięli udział w cyklu warsztatów przygotowujących, a w pracy nad przedstawieniem wsparli ich eksperci teatralni.
Międzypokoleniowa grupa teatralna przypomniała obrzęd chrzcin z lat 60. XX w. Uczestnicy samodzielnie przygotowali spektakl i pokazali publiczności dawne zwyczaje.
Animatorzy uruchomili międzypokoleniową pracownię lokalnego rękodzieła i strojów śląskich. Uczestnicy szyli tradycyjne ubiory, była też wystawa zdjęć i opowieści po śląsku.
Animatorzy postanowili przyjrzeć się historii pewnej kamienicy i przybliżyć ją mieszkańcom Bałut. Zachęcili uczestników do odkrywania przeszłości, pamiątek i wspomnień.
Seniorzy wzięli udział w warsztatach filmowych – uczyli się operować kamerą i występować przed nią, poznali sekrety filmowej kuchni. Stworzyli etiudę i dokument.
Przełamywanie barier i nawiązywanie relacji najlepiej udaje się w kuchni. Międzypokoleniowa grupa uczestniczyła w warsztatach kulinarnych i przygotowała dania różnych kultur.
Spektakl W Wilkowicach wesele! to inscenizacja hucznej, ludowej zabawy z lat 30. ubiegłego wieku. W przygotowaniu wydarzenia wzięło udział kilkadziesiąt osób.
Seniorki wzięły udział w warsztatach literackich i aktorskich, na których przygotowały przedstawienie. Następnie zaprezentowały je dzieciom w domach dziecka i szpitalach.
Seniorki wyszperały nieużywane, zapomniane ubrania i wyczarowały z nich modne kreacje. Zwieńczeniem działań była sesja fotograficzna oraz wystawa.
Animatorka zaprosiła mieszkańców Włynia do stworzenia wiejskiego międzypokoleniowego zespołu teatralnego. Grupa wspólnie stworzyła spektakl o tematyce społecznej.
Grupa uzdolnionych literacko, plastycznie i muzycznie babć czytała autorskie bajki dzieciom w domach dziecka, hospicjach i świetlicach.
Członkinie kół gospodyń wiejskich, słuchacze UTW i dzieci spotkali się na warsztatach poświęconych tradycyjnemu wypiekowi chleba. Razem piekli, zrobili pocztówki i wystawę.
To sieć przyszywanych matek i córek. Wolontariuszki UTW otoczyły opieką samotne starsze osoby– odwiedzały je w domach, rozmawiały, chodziły na spacery.
Animatorki zorganizowały warsztaty pisania, opowiadania i promocji bajek dla dojrzałych kobiet. Uczestniczki stworzone przez siebie bajki opowiadały przedszkolakom.
Słuchacze UTW w czasie zimowych ferii zorganizowali dla gimnazjalistów pięciodniowe warsztaty na temat kultury i języka Japonii. Były m.in. sztuki walki i kaligrafia.