Projekt w trakcie realizacji/trwa
Od Seniora do Juniora

Animatorki razem z grupą seniorów i młodych ludzi, przy wsparciu m.in. leśnika i pszczelarza pomagają rodzinie łabędzi i okolicznej przyrodzie.

Projekt w trakcie realizacji/trwa
Solecka Senioriada

Animatorzy zaproponowali zajęcia bardziej i mniej aktywnym starszym osobom, które nowe umiejętności taneczne, rękodzielnicze i fotograficzne pokażą podczas wielkiego święta seniorów.

Projekt zakończony
Piękno nie ma wieku

Animatorki zaplanują warsztaty, m.in. z projektowania biżuterii, które będą pretekstem do dialogu o  starości, młodości, tolerancji i różnorodności. W końcowej fazie projektu zostanie zorganizowana międzypokoleniowa sesja zdjęciowa z wykorzystaniem zaprojektowanej biżuterii. Fotografie będą opowieścią o pięknie w każdym wieku i porozumieniu bez barier.

Projekt w trakcie realizacji/trwa
ReNOWAtornia

Animatorzy wpadli na pomysł stworzenia warsztatu, gdzie uczestnicy mogą odnawiać stare meble i przedmioty. To międzypokoleniowa przestrzeń twórczej pracy i spotkań. 

Projekt zakończony
Spacery filmowe: nasze kino

To cykl międzypokoleniowych spotkań mieszkańców Włocławka i okolic, podczas których uczestnicy odtworzyli i utrwalili historię dawnych lokalnych kin.

Projekt zakończony
Senior w akcji resocjalizacji

To seniorski pomysł na włączenie się w proces resocjalizacji osadzonych – kompleksowa oferta zajęć, warsztatów twórczych, koncertów i wspólnych wycieczek.

 

Projekt zakończony
Senior w akcji resocjalizacji 

Wspólne działania (warsztaty, wyjścia, koncerty, wycieczki, a nawet zespół) integrujące seniorów i osadzonych, łączące się z programem resocjalizacji.

Projekt zakończony
Senior w Akcji Resocjalizacji

Osadzeni w zakładach karnych szczególnie mogą potrzebować życiowego doświadczenia, umiejętności i wiedzy osób starszych. Seniorzy przygotowali dla nich warsztaty i zajęcia.

Projekt zakończony
Super Babki

Warsztaty rękodzieła stały się pretekstem do międzypokoleniowych rozmów o potrzebach kobiet, miejscem wsparcia i mocy. Uczestniczki szyły, haftowały, ale i robiły zdjęcia.

Projekt zakończony
Teatr jednego widza

Niecodzienny pomysł na teatr. Animatorki zachęciły starszych i młodszych do tworzenia przedstawień pudełkowych, które następnie zostały zaprezentowane w hospicjum.

Projekt zakończony
Kadry z szafy

W Toruniu połączyli siły miłośnicy mody i niekonwencjonalnej fotografii. Seniorzy i licealiści wzięli udział w zajęciach fotograficznych połączonych z odkrywaniem historii mody.

Projekt zakończony
Posłuchaj, żeby zobaczyć

Animatorzy zaprosili dzieci, młodzież i seniorów do wspólnej pracy nad baśniami. Międzypokoleniowa grupa wzięła udział w twórczych warsztatach i stworzyła słuchowisko.

Projekt zakończony
Kto sadzi ogród, sadzi szczęście

Mieszkańcy Latkowa zaprojektowali domowe ogródki. Wymieniali się doświadczeniami i wspierali w pracy – była to świetna okazja do poznawania się i sąsiedzkiej integracji.

Projekt zakończony
Taniec z dziadkami

W każdym wieku można zacząć tańczyć, a taniec to źródło radości i sposób na aktywność ruchową. Animatorki zaprosiły do tańca seniorów z domów pomocy społecznej.

Projekt zakończony
Zagubione ślady społeczności ewangelickiej we Włocławku i okolicach

Młodsi i starsi pasjonaci genealogii poszukiwali informacji o osobach, których nazwiska widnieją na tablicach trumiennych znalezionych podczas remontu kościoła ewangelickiego.

Projekt zakończony
Szalupa

Teatr nie zna wieku, a ciekawe role znajdą się dla każdego. Uczestnicy podczas kolejnych spotkań coraz lepiej się poznawali, zaś efektem wspólnej pracy był spektakl.

Projekt zakończony
Unisławska Czytelnia Czasopism (UCC)

W unisławskim Zespole Szkół powstała czytelnia pełna najnowszej prasy z kraju i ze świata. Za jej promocję i prowadzenie odpowiedzialni byli seniorzy oraz młodzież.

Projekt zakończony
Wiemy, że byli

Młodzieżowa grupa teatralna Brzozaki postanowiła zachęcić starszych mieszkańców do stworzenia spektaklu. Wspólnie wzięli udział w cyklu warsztatów artystycznych.

Projekt zakończony
Piper/Jasiński

Grupa młodych badaczy zainteresowana historią swojej miejscowości zaprosiła seniorów do przeprowadzenia śledztwa związanego z Otomarem Piperem vel Antonim Jasińskim.

Projekt zakończony
Materklosy dziadka internetowa gradka

Jak domy urządzały babcie? Jakich narzędzi używali dziadkowie? Gimnazjaliści znaleźli odpowiedzi na te pytania podczas zajęć z najstarszymi mieszkańcami regionu.

Projekt zakończony
A capella łączy ludzi

W toruńskiej dzielnicy powstał czterogłosowy chór mieszany a capella, w którym czterdzieści osób w różnym wieku rozwijało swoje muzyczne talenty.

Projekt zakończony
Marzenia w migawce

O marzeniach można opowiadać w różny sposób, na przykład za pomocą fotografii. Aparaty stały się pretekstem do spotkania dwóch pokoleń. Powstała galeria portretów i marzeń.

wróć

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content