Do pobrania

PDF

Projekt modelowy „Senioralne Biuro Karier”

Pomysł na projekt zrodził się w środowisku seniorów Uniwersytetu Trzeciego Wieku Akademii WSB, ale dotyczy wszystkich osób, które kończą swoją aktywność zawodową w związku z przejściem na emeryturę czy rentę. Okazuje się, że ich duża grupa jest zainteresowana możliwością kontynuowania pracy zawodowej, często jednak w obszarach niezwiązanych z dotychczas wykonywanym zajęciem. Nie zawsze najważniejsza jest dla nich kwestia finansowa – chcą być potrzebni i aktywni.

 

Dla kogo

Odbiorcami projektu są osoby starsze, które, niezależnie od swojej sytuacji finansowej, chcą nadal pracować zarobkowo lub wolontaryjnie, a także rozwijać swoje umiejętności i zdobywać nowe.

 

Po co

Głównym celem projektu jest umożliwienie seniorom kontynuacji pracy zawodowej w okresie emerytalnym. Ważne jest też przełamywanie stereotypów dotyczących aktywności zawodowej seniorów w Polsce i pokazanie pracy na emeryturze nie jako przymusu wynikającego z trudnej sytuacji finansowej, ale jako szansy na dalszy rozwój osobisty i realizację własnych pasji i zainteresowań.

 

Kto może zrealizować

Grupa chętnych seniorów we współpracy z wyższą uczelnią.

 

POBIERZ

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content