Zatrząś Łodzią w rytmie hip hop

Projekt zakończony

lokalizacja

Łódź, łódzkie

edycja

XV (2022-2023)

obszary działań


Animatorzy projektu:

Grażyna Lipko – była urzędniczka Urzędu Miasta Łodzi, obecnie emerytka. Od dziecka kocha taniec i gorące rytmy, dlatego bez wahania dołączyła do grupy „Yoł Yoł Seniorzy”, której członkowie uczą się podstaw tańca hip-hop. Z zespołem jeździ na zawody, imprezy, pokazy. Lubi zajęcia z młodzieżą, bo młodzi dodają jej energii.

Seweryn Obałka – instruktor grupy hip-hopowej “Yoł Yoł Seniorzy” − pierwszej w Polsce grupy 60+, która zajmuje się tańcem hip-hop. W trakcie zajęć obserwuje, że seniorzy odnajdują w tańcu ogromną radość, w muzyce zabawę, a w spotkaniach z grupą jedność i przynależność do konkretnej mikrospołeczności. Chce pokazać, że seniorzy mogą napędzać innych do działania, a nie tylko brać i biernie uczestniczyć w zajęciach skierowanych do tej grupy.

Organizacja wspierająca: Regionalne Centrum Wolontariatu “Centerko”

Seniorki i seniorzy z grupy „Yoł Yoł Seniorzy” nauczyli się, jak prowadzić zajęcia taneczne, a następnie wyruszyli do świetlic środowiskowych, domów kultury oraz szkół, aby uczyć dzieci i młodzież tańca hip-hop. Kto myśli, że po 60-tym roku życia kolana już tylko skrzypią, to jest w dużym błędzie. Grupa chce pokazywać, że senior ma w sobie dużo energii i może być autorytetem dla młodych. Na zakończenie projektu grupa zorganizowała międzypokoleniowe after party, oczywiście w rytmach hip-hop.

W wideo grupa podsumowuje projekt:

A to zdjęcia z zajęć:

Grupa stworzyła również narzędziownik z poradami i praktycznymi rozwiązaniami dla instruktorów tańca, trenerów fitness, animatorów, terapeutów ruchowych, chcących wykorzystywać taniec hip-hop do pracy z seniorami: NARZĘDZIOWNIK

Nagrano również teledysk z udziałem grupy, który zaprezentowano na XV Gali Wolontariatu w Łodzi: ZOBACZ TUTAJ

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content