Zapomniane bogactwo Kresów Wschodnich

Projekt zakończony

lokalizacja

Słońsk, lubuskie

edycja

III (2010-2011)

obszary działańAnimatorzy:

Henryk Radowski – jest emerytem, ale nie potrafi leniuchować. Angażuje się w działania społeczne, jest założycielem Towarzystwa Przyjaciół Słońska, pomysłodawcą i prezydentem słońskiego klubu miłośników ptaków, zwanego Rzeczpospolitą Ptasią. Ciałem i duchem oddany swojej miejscowości, której historię ma w małym palcu. Swoją wiedzą chętnie dzieli się z gośćmi własnego gospodarstwa agroturystycznego.

Barbara Gąsiorek – jest studentką zarządzania. Pozytywnie patrzy na świat i stara się czerpać z niego to, co najlepsze. Na co dzień zapracowana, w wolnych chwilach planuje wakacyjne podróże.

Organizacja wspierająca: Towarzystwo Przyjaciół Słońska „Unitis Viribus”

Animatorzy postanowili przypomnieć losy mieszkających na terenie Słońska Kresowiaków. Na początek zorganizowali warsztaty dziennikarskie i plastyczne, które wyposażyły uczestników w odpowiednie narzędzia potrzebne do realizacji kolejnych etapów projektu. Następnie młodzi uczestnicy przeprowadzili wywiady ze starszymi, sfotografowali pamiątki i przygotowali projekty okładek do drukowanych wywiadów. Kolejnym etapem był konkurs na najlepszą mapę-trasę wędrówki Kresowiaków. Zwieńczeniem działań były wystawa i publikacja.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content