ZaParkuj na Kleszczówce

Projekt zakończony

lokalizacja

Żory, śląskie

edycja

VII (2014-2015)

obszary działańAnimatorki:

Urszula Kuś – ponad dwadzieścia lat była główną specjalistką ds. socjalnych w Kopalni Węgla Kamiennego na Śląsku. W ramach tej pracy organizowała wiele spotkań, festynów i imprez dla górników i ich rodzin. Obecnie jest na emeryturze i znajduje czas na nordic walking z psami, interesuje się prawidłowym odżywianiem, specjalizuje się w pieczeniu zdrowych ciast oraz ciasteczek i pomaga w wychowywaniu wnuka Gucia. Działa także w Stowarzyszeniu Międzykulturowym „MALOKA” w Żorach.

Anna Nowacka – jest instruktorką harcerską, absolwentką Szkoły Liderów. Działa w Radzie Dzielnicy Kleszczówka w Żorach, pracuje dla francuskiej sieci hoteli na Śląsku i w Małopolsce. Lubi aktywny wypoczynek – długie spacery po lesie, nordic walking, jogę. Do ruchu zachęca innych, zainicjowała otwarte dla wszystkich mecze siatkówki i spacery z kijkami.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Międzykulturowe „MALOKA”

Seniorzy spotykali się w zorganizowanych wspólnie kawiarenkach obywatelskich i wymyślali działania zmierzające do zmiany charakteru miejskiego parku. Wśród pomysłów były nowe ławki, wytyczenie i oznakowanie ścieżek do nordic walking ze startem i metą w parku, a także zaprojektowanie zieleni. Powstało miejsce do codziennych spotkań i aktywnego wypoczynku. Seniorzy wzięli też udział w spacerach nordic walking z doświadczonymi instruktorami – zajęcia były skierowane zarówno do poczatkujących, jak i zaawansowanych. Wiosną zorganizowali Parkową Fiestę, podczas której podzielili się z młodszymi osobami swoimi pasjami i zainteresowaniami, prowadząc pokazy umiejętności i warsztaty. Były więc gra karciana skat, gołębiarstwo i joga, a wszystko to przy dźwiękach śląskich pieśni.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content