Wspomnienia na przyszłość – interaktywny przewodnik po Sołectwie Gołogóra

Projekt zakończony

lokalizacja

Gołogóra, zachodniopomorskie

edycja

XV (2022-2023)

obszary działań
Animator projektu:

Marek Pietrzak – uważa się za człowieka „analogowego”, ale bliska jest mu również cyberprzestrzeń. Współtworzy firmę zajmującą  się wdrażaniem usług internetowych. Mieszkał w różnych miejscach: Łodzi, Krakowie, Gdańsku, Warszawie. Obecnie jego centrum życia jest mała wioska – Gołogóra, gdzie jest sołtysem.  Najważniejszy jest dla niego człowiek. Lubi współpracować z ludźmi, którzy mają odwagę żyć i tworzyć, a nie toczyć żywot i być tworzywem dla innych.

Organizacja wspierająca: Polanowski Ośrodek Kultury i Sportu

Celem projektu było rozwijanie aktywności społeczności lokalnej, poznawanie i wspominanie historii, podtrzymywanie miejscowych tradycji, obrzędów i zwyczajów, jak również pobudzenie w mieszkańcach regionu, w tym seniorów i młodzieży, poczucia własnej tożsamości i przywiązania do małej ojczyzny.

W ramach podjętych działań powstał interaktywny przewodnik po Sołectwie stworzony ze wspomnień mieszkańców. Na charakterystycznych miejscach wsi umieszczono QR-kody. Po ich zeskanowaniu mieszkańcy i odwiedzający wieś mogą wysłuchać historii miejsca i zobaczyć, jak dany obiekt np. kościół, świetlica czy szkoła wyglądał kilka lub kilkadziesiąt lat temu. W centrum wsi została również umiejscowiona tablica z planem wszystkich opisanych punktów.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content