Utkane wspomnienia

Projekt zakończony

lokalizacja

Bobowa, małopolskie

edycja

VII (2014-2015)

obszary działańAnimatorki:

Zofia Tarasek – jest koronczarką. Od dawna zajmuje się wyrobem arcydzieł, jakimisą koronki klockowe. Przez wiele lat prowadziła warsztaty i szkolenia w tym zakresie na teranie całej Polski. Należy do Stowarzyszenia Twórczości Regionalnej w Bobowej.

Małgorzata Szpila – jest studentką kulturoznawstwa, aktywną członkiniąStudenckiej Akademii Działania, prezeską Naukowego Koła Kulturoznawców i instruktorką koronki klockowej. Ze współpracy z ludźmi czerpie wiele przyjemności i satysfakcji. W wolnych chwilach prowadzi blog.

Organizacja wspierająca:Stowarzyszenie Twórczości Regionalnej w Bobowej

Animatorki projektu postanowiły nawiązać współpracę z koronczarkami ze swojej rodzinnej miejscowości, gdzie niegdyś działała szkoła koronkarska, by unikalna sztuka robienia koronek klockowych nie uległa całkowitemu zapomnieniu. Doświadczone koronczarki podzieliły się swoimi umiejętnościami z młodszymi mieszankami Bobowa, poprowadziły warsztaty z tworzenia tradycyjnej koronki klockowej oraz rysowania wzorów. Było też snucie koronkarskich opowieści, które uczestniczki spisały. Sporządziły także fotograficzne portrety kobiet. Koronki, wzory, opowieści i portrety można było podziwiać na wystawie zorganizowanej w ramach Międzynarodowego Festiwalu Koronki Klockowej w Bobowie.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content