Uniwersytety Trzeciego Wieku bez granic

Projekt zakończony

lokalizacja

Krościenko, podkarpackie

edycja

XI (2018-2019)

obszary działań


Animatorka projektu:

Anna Ziemiańczyk chciałaby zainteresować słowackie władze w sprawami seniorów, odpowiedzieć na potrzeby ludzi starszych i przyczynić się do wyzwolenia w nich nowych aktywności.

Organizacja wspierająca: Pieniński Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczawnicy

Integracja i ponadgraniczna wymiana doświadczeń, która połączyła seniorów z Polski i Słowacji. Animatorka zwróciła uwagę na małe zaangażowanie słowackich władz w sprawy osób starszych i postanowiła skomunikować seniorów mieszkających po dwóch stronach granicy. W ramach inicjatywy na terenie Polski i Słowacji odbyły się zajęcia integracyjne, spotkania promujące ideę Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wycieczki do cerkwi w Jaworkach i na Szlachtowej oraz do Muzeum Pienińskiego. W okresie świąteczno-noworocznym seniorzy uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym obrzędów bożonarodzeniowych, a wiosną w pikniku po słowackiej stronie, na którym zaprezentowane zostały słowackie tradycje wielkanocne.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content