Uczeń i mistrz na parkiecie

Projekt zakończony

lokalizacja

Tychy, śląskie

edycja

XI (2018-2019)

obszary działań


Animatorzy projektu:

Janina Rosiek miłośniczka tańca. Jej przygoda z tańcem rozpoczęła się w 2010 roku jako formą rehabilitacji, która zatrzymała postęp choroby. Taniec szybko stał się jej życiową pasją. Dziś Janina jest tancerką tańca towarzyskiego i posiadaczką klasy tanecznej, a także laureatką wielu turniejów tanecznych, m.in. grand prix Polski. Od kilku lat prowadzi zajęcia, m.in. dla osób niedowidzących i starszych. Chce promować profesjonalizację tańca wśród seniorów.

Aleksander Lozinszek profesjonalny tancerz mistrzowskiej międzynarodowej klasy tanecznej „S”. Prowadzi zajęcia taneczne w szkole dla grup i par, zarówno osób młodych jak i seniorów. Swoją pasją chce dzielić się z innymi.

Organizacja wspierająca: Fundacja Internationaler Bund Polska 

Animatorzy zaproponowali taniec jako sposób na aktywizację fizyczną i społeczną seniorów. Zaprosili ich do udziału w cyklu warsztatów tanecznych. Tańczyli wszyscy – osoby, które już potrafiły i te, które z początku tylko marzyły o postawieniu tanecznych kroków. Z pomocą młodych uczyli się tańca towarzyskiego i ludowego. Taniec pozwolił im na rozwój pasji, poprawę kondycji fizycznej oraz na integrację wewnątrz- i międzypokoleniową. Seniorzy wraz z młodymi tancerzami ze szkoły tańca wzięli udział w integracyjnej potańcówce oraz prezentowali swoje układy podczas występów i pokazów.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content