Tworzenie grafik komputerowych i animacji w duetach międzypokoleniowych

Projekt zakończony

lokalizacja

Stare Babice, mazowieckie

edycja

XV (2022-2023)

obszary działańAnimatorzy projektu:

Karol Gałecki – członek Gminnej Rady Seniorów w Starych Babicach. Aktywnie działa przy realizacji projektów aktywizujących seniorów. Współorganizował m.in. „Dzień Sportu Seniora” – działania mające na celu doskonalenie umiejętności obsługi komputerów i internetu przez seniorów przy wsparciu wolontariatu młodzieżowego. Każde nowe wyzwanie jest dla niego motywacją. Projekty w parach międzypokoleniowych dają mu energię do dalszych działań.

Paulina Nowakowska – pracuje w Domu Kultury Stare Babice. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, ze Starobabickim Uniwersytetem III Wieku oraz klubem seniorów „Nadzieje”. Jej pasją są Indie, taniec, capoeria, a przede wszystkim uwielbia współpracować z ludźmi i realizować projekty, dzięki którym mieszkańcy są aktywni, zadowoleni i uśmiechnięci.

Organizacja wspierająca: Dom Kultury Stare Babice

Projekt zakładał międzypokoleniową edukację cyfrową oraz integrację seniorów i młodzieży w twórczym działaniu online. Seniorzy oraz juniorzy (młodzież 12-19 lat) wzięli udział w profesjonalnych szkoleniach z zakresu tworzenia grafik komputerowych w bezpłatnym programie Canva oraz animacji poklatkowych w bezpłatnej aplikacji StopMotion. Osoby starsze, przy wsparciu młodszych, zaprojektowały grafiki komputerowe oraz animacje w duetach „1 senior + 1 junior”. Na finał projektu zorganizowano wystawę wydrukowanych grafik w Domu Kultury Stare Babice.

Tak opowiadają o projekcie animatorzy i uczestnicy:

Zdjęcia z finałowej wystawy prac: ZOBACZ

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content