Trzy po trzy

Projekt zakończony

lokalizacja

Łucznica, mazowieckie

edycja

II (2009-2010)

obszary działań
Animatorka:

Zofia Bisiak – z zawodu jest historyczką sztuki. Za swój sukces uważa stworzenie Ośrodka Doskonalenia Animatorów Kultury w Łucznicy, gdzie prowadzi zajęcia plastyczne w pracowni batiku i papieru czerpanego. Współredagowała książkę Pracownia – miejsce spotkań ze sztuką. Z sukcesem zrealizowała projekt edukacji architektonicznej dzieci i młodzieży zatytułowany „Dialog z otoczeniem”. Na co dzień lubi sadzić nowe rośliny na swoim kawałku pola pod lasem i na łucznicowych rabatach.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie „Akademia Łucznica”

Projekt miał na celu stworzenie ścieżki przyrodniczo-turystycznej prezentującej historię, tradycje kulturowe i przyrodę trzech wsi: Starej Huty, Natolina i Łucznicy. Młodsi uczestnicy projektu uczyli się technik przeprowadzania wywiadów i fotografowania. Zdobyte umiejętności wykorzystali w rozmowach z seniorami i w trakcie spacerów po wsiach. Dzieci i starsi wspólnie poznawali okolice, robili zielnik i zbierali eksponaty i materiały do mini muzeum i przygotowywali ozdoby choinkowe. Warsztaty rękodzieła tradycyjnego dla dzieci poprowadzili seniorzy, przy współudziale animatorów. W ośrodku Stowarzyszenia w Łucznicy odbywały się zajęcia z ceramiki, wikliniarstwa i fotografii. Dzięki realizacji projektu przedstawiciele różnych pokoleń mogli spotkać się, porozmawiać, a przy okazji zbadać potencjał swoich miejscowości. W wyniku wspólnych działań powstała mapa-przewodnik po trzech wsiach oraz film opowiadający o życiu wsi i ich mieszkańców.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content