Taniec z Parkinsonem

Projekt zakończony

lokalizacja

Warszawa, mazowieckie

edycja

XII (2019-2020)

obszary działańAnimatorki: 

Elżbieta Matuszewska – społecznik, członek Mazowieckiego Stowarzyszenia Osób z Chorobą Parkinsona. Pomoc innym potrzebującym jest jej misją życiową. Głęboko wierzy, że ruch, rytm i muzyka pozwalają osobom chorym na Parkinsona pokonać własne bariery i ograniczenia, i żyć szczęśliwie.

Agata Domalska – socjolożka, specjalistka ds. promocji i rekrutacji projektów aktywizacyjnych oraz instruktorka terapii tańcem i ruchem.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Inicjatyw Kobiecych

Idea projektu to dzielenie się doświadczeniem i umiejętnościami profesjonalnych tancerzy i performerów z osobami dotkniętymi chorobą Parkinsona. W ramach działań projektowych były prowadzone cykliczne, bezpłatne zajęcia ruchowe dla seniorów i osób z chorobą Parkinsona. Spotkania były dobrą okazją do integracji – stworzyła się wielowymiarowa i międzypokoleniowa platforma wymiany wiedzy i doświadczeń dotyczących ruchu i jego zaburzeń. Profesjonalni tancerze, choreografowie i terapeuci (młodzi i sprawni fizycznie) podzielili się swoją wiedzą praktyczną, a zajęcia z nimi pozwoliły uczestnikom z trudnościami w poruszaniu się na odzyskanie kontroli nad ciałem, poprawę stabilności ruchu i balansu w życiu codziennym.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content