Tango dla „Parkinsoników”

Projekt zakończony

lokalizacja

Warszawa, mazowieckie

edycja

X (2017-2018)

obszary działań


Animatorka projektu:

Ewa Kerntopf – kilka lat temu dowiedziała się, że ma chorobę Parkinsona. Szukając wsparcia w walce z tą chorobą, poznała problemy osób, które się z nią zmagają, ale również różne metody wsparcia.

Organizacja wspierająca: Mazowieckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona

Nawet w dużych ośrodkach miejskich trudno jest osobom chorym na Parkinsona odnaleźć pomoc i wsparcie specjalistów do walki z tą chorobą. Najnowsze trendy pokazują jednak, że istnieją stosunkowo proste możliwości hamowania rozwoju choroby, np. poprzez taniec, uważany przez zagranicznych specjalistów od leczenia tej choroby za jedną z najlepszych form rehabilitacji. Stąd pomysł na prowadzone przez zawodowego instruktora zajęcia taneczne, polegające na nauce tanga. Do udziału w zajęciach zostali zaproszeni także członkowie rodzin i znajomi chorych. Była to okazja do stworzenia szerszej grupy wsparciadla chorych i ich bliskich. Finałem była milonga, a nagrany podczas niej której film pokazuje zalety zajęć tanecznych https://www.youtube.com/watch?v=DGtk4z6JyYU.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content