lokalizacja
Gdynia, pomorskieedycja
VII (2014-2015)obszary działań
historiaAnimatorki:
Władysława Andrzejewska-Kessler – jest żoną, matką, gospodynią domową i zwolenniczką ruchu duchowego, mentalnego i fizycznego. Pasjonuje się teatrem i muzyką, podróżami, wyścigami samochodowymi, historią, rękodziełem i origami. Uczestniczy w zajęciach Akademii 30+ i wykładach Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gdyni. Na co dzień pracuje w banku. Jest aktywna, towarzyska, szybko poznaje ludzi, wielokrotnie włączała się w działania kulturalne organizowane w Trójmieście.
Agata Zielińska – pracuje w Muzeum Emigracji w Gdyni. Ukończyła polonistykę, ale uczy się dalej w warszawskim Collegium Civitas. Działa w Amnesty International, spędziła rok w Belfaście jako wolontariuszka. Chciałaby stworzyć taki program wolontariatu, który łączyłby pokolenia.
Organizacja wspierająca: Muzeum Emigracji w Gdyni
Mieszkańcy Gdyni mogli dać się ponieść fali wspomnień, podzielić się swoimi przeżyciami, przywołać historie i anegdoty związane z pamiątkami rodzinnymi. Opowiadali o swoich morskich podróżach i mieli okazję wspominać okoliczności sprowadzenia się do miasta. Ważne były wszystkie migracyjne i emigracyjne opowieści. Na bazie wspomnień seniorzy pod okiem doświadczonych animatorów przygotowali międzypokoleniową grę miejską dla mieszkańców miasta. Chętni mogli także wziąć udział w kursie dla przewodników i zostać wolontariuszami w Muzeum Emigracji. Gdynia to miasto, którego mieszkańcy od lat tworzą wyjątkową historię, czas zrobić z niej użytek.