Świat bez kary śmierci

Projekt zakończony

lokalizacja

Warszawa, mazowieckie

edycja

III (2010-2011)

obszary działań


Animatorzy:

Halina Bortnowska-Dąbrowska – jest filozofką, dziennikarką, redaktorką, zaangażowaną działaczka ruchu ekumenicznego i czynną publicystką. Od lat 80-tych aktywnie działa na polu praw człowieka, obecnie związana z Helsińską Fundacją Praw Człowieka. Jej żywiołem jest praca z młodzieżą i dziennikarstwo. Z radością dzieli się swoimi umiejętnościami i niezwykle bogatą życiową wiedzą.

Maciej Sopyło – doświadczony dziennikarz, koordynator wielu warsztatów i projektów, jak mówi, jest przede wszystkim uczniem pani Haliny. Współpracuje z Helsińską Fundacją Praw Człowieka, jest członkiem Stowarzyszenia Polis. Miłośnik psów, polskiego krajobrazu i ciszy. Nie widzi się na ciepłej posadce – lubi nowe wyzwania, ciekawych ludzi i działanie.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Młodych Dziennikarzy POLIS

Czy osoby starsze mogą wnieść ożywienie w życie publiczne, reagować na ważkie i aktualne problemy? Animatorzy wyszli poza krąg młodzieżowy czy akademicki i włączyli w dyskusję o karze śmierci grupę 55+. Starsze i młodsze pokolenia, zyskały szansę na poznanie się, przełamanie wzajemnych stereotypów, zainteresowanie wspólnymi problemami. Międzypokoleniowa grupa zorganizowała wydarzenie promujące świat bez kary śmierci –Europejski Dzień przeciw Karze Śmierci, który w Polsce jest obchodzony 10 października. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Polis oraz grupą „Horyzont –razem przeciw karze śmierci” przygotowali debaty, spotkania z ekspertami, tzw.„żywe biblioteki”, pokazy filmów, prowadzili stanowiska uliczne. Rezultatem działań była publikacja o karze śmierci, zawierająca wypowiedzi ekspertów – dziennikarzy, socjologów, prawników i filozofów.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content