lokalizacja
Wilcza Góra, mazowieckieedycja
IV (2011-2012)obszary działań
wymiana wiedzyAnimatorki:
Magdalena Świderek – jest z zawodu etnochoreografką, czyli świetnie zna się na tańcach ludowych i narodowych. Przez lata uczyła ich w Zespole Pieśni i Tańca „Mazowsze”. Obecnie skupiła się na śpiewie jako instruktorka chóru „Oktawa” przy lesznowolskim UTW. Oprócz muzyki, lubi też inne dziedziny sztuki – teatr, film, malarstwo. Zależy jej na prowadzeniu aktywnego i bogatego życia oraz na dzieleniu się tym zapałem z innymi ludźmi.
Angelika Łasocha – jest pedagogiem specjalnym, a szczególnie interesuje ją praca z osobami z autyzmem i zespołem Aspergera. Ich potencjał i życiowe trudności poznaje jako terapeutka Pracowni Rzeczy Różnych SYNAPSIS. Kiedy ma czas na odpoczynek, lubi… porządnie zmęczyć się w górach. Jest tropicielką intertekstualności w różnych dziedzinach sztuki. Na czynniki pierwsze rozkłada jednak nie tylko literaturę, teatr czy muzykę, ale też próbowane w różnych miejscach potrawy.
Organizacja wspierająca: Fundacja SYNAPSIS
Spotkaniu z każdą osobą, która jest inna od nas, towarzyszy pewien lęk przed nieznanym. Seniorzy, którzy poprowadzili zajęcia dla dorosłych osób z autyzmem, też na początku mieli wiele pytań i wątpliwości. Warsztaty z terapeutami Pracowni Rzeczy Różnych SYNAPSIS w Wilczej Górze, a także spotkania integracyjne z ich podopiecznymi pomogły im przygotować się do współpracy z osobami z autyzmem. Z kolei osoby z autyzmem przeszły szkolenie dotyczące kontaktów z osobami starszymi. Seniorzy wystąpili w roli nauczycieli śpiewu, gotowania i plastyki. Ich regularna obecność w Wilczej Górze sprzyjała zacieśnianiu więzi. Wszyscy wspólnie przygotowali świąteczne spotkania, pełne muzyki i dobrego jedzenia. Warsztaty i końcową imprezę uczestnicy udokumentowali na zdjęciach, które zostały pokazane na wystawie.