Spacery filmowe: nasze kino

Projekt zakończony

lokalizacja

Włocławek, kujawsko-pomorskie

edycja

XIII (2020-2021)

obszary działańAnimatorki: 

Izabela Trojanowska – z wykształcenia jest matematyczką, ukończyła podyplomowe studia z zarządzania, pracowała w wielu miejscach, ostatnio we Włocławskim Domu Kultury. Aktualnie i formalnie od kilka lat jest na emeryturze, podczas której praktycznie nie miała dnia wolnego – prowadzi bowiem Dyskusyjny Klub Filmowy „Ósemka”, który skupia miłośników sztuki filmowej i jako jedyny we Włocławku pokazuje filmy, które nie są powszechnie dystrybuowane. 

 Justyna Marcinkowska – ukończyła dokumentalistykę i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Po studiach pracowała w Telewizji Polskiej w Zespole Rozwoju Programowego. Obecnie pracuje w Kantar Creative House. Współpracuje z Fundacją Ari Ari, w której zajmuje się dziedzictwem kulturowym oraz szeroko pojętej różnorodności kulturowej. Pisze do mediów (m.in. „Tygodnika Przegląd” i „Tygodnika Powszechnego”) reportaże i artykuły poświęcone zjawiskom kulturowym. 

Organizacja wspierająca: Fundacja Ari Ari

To cykl międzypokoleniowych spotkań mieszkańców Włocławka i okolic, podczas których uczestnicy odtworzyli historię dawnych lokalnych kin i opracowali wspomnienia w formie filmików, prezentacji i audiowizualnych opowieści. Wspólne spotkania i wspomnienia podsumowano na seansach filmowych w plenerze i w kinie. Seanse w połączeniu z rozmowami na ważne dla uczestników tematy były sposobem na integrację międzypokoleniową.


W ramach projektu zorganizowane też otwarte pokazy najnowszych dzieł polskiej kinematografii oraz filmy nawiązujące do osób związanych z regionem (Józef Tykociner, Samuel Landau Jerzy Stępkowski, Andrzej Nejman, Jan Nowicki). W organizację pokazów zaangażowano mieszkańców, którzy wspólnie z animatorkami wybrali repertuar i uczestniczyli w całym procesie organizacji oraz promocji.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate