lokalizacja
Chodzież, wielkopolskieedycja
I (2008-2009)obszary działań
integracja międzypokoleniowaAnimatorki:
Maria Orłowska – jest zakochana w rodzinnej Chodzieży, lubi podróżować i poznawać nowe miejsca w Polsce i zagranicą. Współpracuje z Towarzystwem Miłośników Ziemi Chodzieskiej przy wydawaniu książek dotyczących historii zabudowy miasta.
Danuta Drzewiecka-Piechowiak – od kilku lat bierze udział w działaniach społecznych jako uczestniczka i animatorka. Pracuje z młodzieżą z niepełnosprawnościami. Jest związana ze Stowarzyszeniem Na Górze. Ważne jest dla niej, żeby działać i realizować własne pomysły.
Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie na Górze
W Chodzieży nazywanej przed wojną „Szwajcarią Wielkopolski” można wybrać się na spacer nad jezioro, wyruszyć w podróż szlakiem rowerowym, pozjeżdżać ze stoku narciarskiego i powłóczyć się po malowniczych uliczkach. Trudno jednak znaleźć ładne pocztówki, które oddawałyby urok tego miasta. Animatorki postanowiły to zmienić. Grupa seniorów przemierzyła miasteczko z aparatami i sfotografowała najciekawsze miejsca. Uczestnicy poszukiwali też fotografii pokazujących przedwojenną Chodzież. Młodzi artyści z niepełnosprawnościami pomogli przemienić zebrane fotografie w poetyckie kolaże. Wspólnie zaprojektowali dwadzieścia trzy pocztówki. Seniorzy rozesłali do młodzieży SMS-y: „Cześć, kiedy ostatnio przesłano Ci widokówkę? Czekaj na listonosza! Zaglądaj do skrzynki pocztowej”. Do mieszkańców w różnym wieku i miejskich urzędników trafiły pocztówki z odręcznymi tekstami. Uczestnicy projektu przebrani za listonoszy wręczali przechodniom pocztówki z zaproszeniem na wystawę podsumowującą projekt.