Słoneczna akcja

Projekt zakończony

lokalizacja

Kielce, świętokrzyskie

edycja

IV (2011-2012)

obszary działań


Animatorki:

Anna Śleźnik – jest emerytowaną pracowniczką pomocy społecznej, ale wciąż troszczy się o los innych. Obecnie jest konsultantką Klubów Seniora w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie i działa w Międzynarodowym Ruchu ATD Czwarty Świat, który wspiera ubogich i bezdomnych. Oprócz ludzkich historii pasjonuje ją fotografia, teatr i muzyka. Bardzo dobrze czuje się za kierownicą samochodu.

Donata Sabat – kończy studia na kierunku interwencja kryzysowa. Potrafi więc radzić sobie w każdej sytuacji. Pracuje w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie i współpracuje z kieleckimi klubami seniora. Bliskie są jej więc problemy osób starszych. W ramach relaksu chętnie wybiera się na rowerowe przejażdżki.

Organizacja wspierająca: Towarzystwo Dobroczynności

Projekt połączył dwie grupy, które mogą sobie wzajemnie wiele dać. To lubiący spędzać czas z dziećmi i dysponujący wolnym czasem seniorzy oraz samotne matki, które znalazły się w trudnej sytuacji i są pozbawione wsparcia rodziny. Z lokalnych klubów seniora wyłoniła się grupa piętnaściorga wolontariuszy, którzy przeszli specjalistyczne szkolenia. Nawiązali kontakt z grupą piętnastu mieszkanek Domu dla Matek. W ten sposób mamy zostały nieco odciążone w swych codziennych obowiązkach, a dzieci zyskają „przyszywanych” dziadków i babcie”. Wszyscy wzięli udział w warsztatach z fotografii, wspólnie gotowali, zadbali też o ogródek przy Domu dla Matek, a także zorganizowali integracyjny piknik. W czasie tych spotkań zawiązały się bliskie relacje, które trwały także po zakończeniu projektu.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content