Senior zawsze młody

Projekt zakończony

lokalizacja

Łódź, łódzkie

edycja

III (2010-2011)

obszary działań


Animatorki:

Jadwiga Rogalska – praca księgowej w biurze finansowo-prawnym nauczyła ją wytrwałości i dokładności. Emerytura zaś to dla niej czas na realizację pasji malarskich i fotograficznych oraz scenopisarskich. Wierzy w siłę działań międzypokoleniowych.

Anna Więcławska – jest koordynatorką UTW w Łodzi. W wolnym czasie gra na saksofonie tenorowym, gotuje, jeździ na rowerze, tańczy, a jeśli siedzi w jednym miejscu to znaczy, że haftuje.  Rozpiera ją energia, uwielbia zarażać nią innych. Dla łódzkich seniorów organizowała przy UTW zajęcia z samoobrony.

Organizacja wspierająca: Uniwersytet Trzeciego Wieku przy Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi

Studentki łódzkiej Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej i słuchaczki działającego przy tej uczelni UTW postanowiły połączyć siły. Okazją do spotkania nie tylko na szkolnym korytarzu był projekt poświęcony modzie. Na początku uczestniczkiprzejrzały swoje szafy w poszukiwaniu zapomnianych ubrań. Następnie wzięły udział w cyklu spotkań, podczas których wspólnie zastanawiały się, jak przez lata zmieniała się moda i jak ożywają dawne trendy. Po teorii przyszedł czas na praktykę, czyli warsztaty przerabiania ubrań oraz warsztaty robienia biżuterii, na których przy pomocy kilku trików i poprawek uczestniczki stworzyły modne kreacje. Wspólne działania dokumentowała fotografka, która uwieczniła również końcowy efekt podczas sesji zdjęciowej z modelkami-autorkami przeróbek. Zwieńczeniem działań był wernisaż wystawy fotograficznej dokumentującej cały projekt, na którym panie raz jeszcze zaprezentowały się w projektach własnego pomysłu.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content