Senior w akcji resocjalizacji

Projekt zakończony

lokalizacja

Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie

edycja

XII (2019-2020)

obszary działań

Animatorka: 

Halina Czarnocka – słuchaczka uniwersytetu trzeciego wieku; w jego ramach uczestniczyła w wielu projektach organizowanych dla seniorów. Wierzy, że świat można zmieniać drobnymi działaniami, które stopniowo składają się na większą całość. Uważa też, że każdemu należy się druga szansa i pomoc w ułożeniu sobie życia na nowo.

Organizacja wspierająca: Fundacja Bez Nazwy

To cykl działań realizowanych w Zakładzie Poprawczym i Schronisku dla Nieletnich w Koronowie oraz Zakładzie Karnym Fordon w Bydgoszczy. Cel projektu to włączenie się w program resocjalizacji, w którego jednym z najważniejszych elementów jest kontakt osadzonych ze światem zewnętrznym oraz przygotowanie do życia na wolności. Dzięki wiedzy, umiejętnościom, doświadczeniu i zaangażowaniu starszych osób powstała kompleksowa oferta działań dla osób osadzonych i prowadzonych wraz z nimi, m.in. koncerty i spotkania z artystami, wycieczki, nauka gotowania, warsztaty twórcze z zakresu rzemiosła i sztuk plastycznych oraz wspólne wyjścia do kina, teatru czy opery.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate