Rze-kracja

Projekt zakończony

lokalizacja

Rzeszów, podkarpackie

edycja

IV (2011-2012)

obszary działań


Animatorki:

Ewa Wójcik – lubi wędrować po okolicznych lasach, ale też nieustannie rozwija umiejętności obsługi komputera i korzystania z internetu. Uczyła w szkole języka polskiego, a teraz coraz lepiej poznaje angielski. Chciałaby, żeby w jej mieście pojawiła się szersza oferta ambitnych rozrywek dla ludzi dojrzałych. Sama stara się być na bieżąco z repertuarem rzeszowskiego teatru, ale uważa, że to za mało.

Ewa Oleszczuk – przyznaje, że ma „obsesję słów”, która objawia się w zamiłowaniu do literatury – zarówno od strony czytelniczki, jak i twórczyni. Oprócz tego prowadzi warsztaty dziennikarskie i zajęcia z twórczego pisania. Gdy akurat nie pisze i nie czyta, można ją spotkać na długim spacerze.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Przyjaciół Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Rzeszowie

Rzeszów pełen propozycji kulturalnych dla młodszych i starszych, ambitne i niedrogie formy rozrywki – o tym marzą mieszkańcy. Rzeczywistość jest niestety inna. Jednak to właśnie o takim wyidealizowanym mieście powstała jednorazowo wydana gazeta. Seniorzy i młodzież wspólnie stworzyli redakcję, pracowali nad tekstami i materiałami graficznymi. Poznali zasady pisania artykułów i robienia zdjęć, nauczyli się obsługi programu do składu gazety. Odwiedzili prawdziwą redakcję i pracownię plastyczną, by podpatrzeć pracę profesjonalistów. Uczestnicy projektu zbadali też potrzeby i oczekiwania mieszkańców Rzeszowa w zakresie oferty kulturalnej. Na tej podstawie powstały artykuły o fikcyjnych wydarzeniach, o których marzą rzeszowianie. Gazeta była formą prowokacji, by dać lokalnym władzom zbiór wytycznych, czego w zakresie oferty kulturalnej oczekują od miasta dojrzali mieszkańcy.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content