Rozmawianie o śmierci cię nie zabije

Projekt zakończony

lokalizacja

Warszawa, mazowieckie

edycja

XII (2019-2020)

obszary działań


Animatorki:

Basia Obarska – koordynatorka w projekcie. Lubi ludzi i niezwykle łatwo wchodzi z nimi w kontakt, przez wiele lat zarządzała w gastronomii, więc ma wielkie doświadczenie organizatorskie i umiejętności planowania.

Ania Charko – koordynatorka i trenerka w projekcie. Korzysta ze swojego różnorodnego doświadczenia: organizowania nietypowych wydarzeń, prowadzenia i komunikowania projektów, prowadzenia warsztatów (doświadczenie w warsztatach z zakresu psychologii zdrowia, m.in. stres i wypalenie zawodowe, radzenie sobie z presją rówieśniczą) oraz wiedzy psychologicznej.

Organizacja wspierająca: Fundacja Ludzie i Medycyna

Karty konwersacyjne „Rozmawianie o śmierci cię nie zabije” to pretekst do rozmów na tak ważne tematy jak śmierć i odchodzenie. Talia kart wraz z poradnikiem „Jak rozmawiać” zostały zaprojektowane z udziałem społeczności seniorów, osób chorych i ekspertów. Autorki projektu zainspirowane pomysłem z Australii chciały nie tylko stworzyć podobny produkt dostosowany do potrzeb Polaków i Polek, ale też na jego bazie zainicjować w Polsce rozmowy, których w naszej kulturze brak – o umieraniu jako części dobrego życia. Karty i poradnik są udostępnione na stronie www.ludzieimedycyna.pl, można je samodzielnie wydrukować. Sto kompletów zostało też wyprodukowanych i przekazanych organizacjom oraz instytucjom pracującym z osobami starszymi.

Więcej o projekcie w zakładce Projekty modelowe

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content