ReNOWAtornia

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Bytoń, kujawsko-pomorskie

edycja

XIII (2020-2021)

obszary działańAnimatorzy: 

Zygmunt Sosnowski – przez wiele lat był wójtem gminy Bytoń, dzięki czemu doskonale zna potrzeby lokalnej społeczności. Obecnie jest na emeryturze, ale nadal aktywnie działa na rzecz lokalnej społeczności, w tym głównie seniorów. Jest Prezesem Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Bytoń, którego jednym z głównych celów statutowych jest inicjowanie działań na rzecz kultury i sztuki, a także ekologii. Prywatnie miłośnik sztuki, mąż lokalnej malarki. W wolnych chwilach zajmuje się drobnymi pracami stolarskimi. 

Edyta Świrska – animatorka kultury, współpracuje z Klubem Seniora w Stróżewie (gmina Bytoń). W Radziejowskim Domu Kultury prowadzi pracownię plastyczną dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, a w Wiejskim Centrum Kultury w Bytoniu – warsztaty artystyczne. Jest autorką i koordynatorką projektu „Mozaika radziejowska”, oraz projektu „Ceramika radziejowska”. Z wykształcenia jest artystką i projektantką wzornictwa. Zajmuje się również renowacją ram okiennych i mebli. 

Organizacja wspierająca: Wiejskie Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Bytoniu

Projekt, połączenie pasji animatorów, zrodził się z chęci zaktywizowania męskiej grupy seniorów oraz potrzeby nawiązania współpracy z młodszymi mieszkańcami gminy. Powstał warsztat – przestrzeń dla seniorów i seniorek, a także dla każdego, starszego czy młodszego, kto chce wspólnie popracować, nauczyć się czegoś albo po prostu pobyć w atmosferze twórczej pracy. Uczestnicy razem odnawiają stare przedmioty, poszukują ich historii. Wykonują również nowe meble i przedmioty użytkowe według własnych pomysłów. Prowadzą bloga, na którym dzielą się doświadczeniami i nabytą wiedzą. ReNOWAtornia to nie tylko pracownia, w której rzeczy dostają nowe życie, ale i swoista renowatornia relacji w lokalnej społeczności.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content