Praskie Centrum Integracji Międzypokoleniowej „Kochaj i bądź kochanym”

Projekt zakończony

lokalizacja

Warszawa, mazowieckie

edycja

XI (2018-2019)

obszary działań
Animatorki projektu:

Urszula Kopikowska – od 13 lat na emeryturze. Działa na rzecz wsparcia i integracji osób starszych i młodych. Jest słuchaczką UTW, gdzie poza zajęciami organizuje wspólne wyjścia, zachęca innych seniorów do zaangażowania i dzielenia się swoim doświadczeniem z młodszymi. Interesuje się krzyżówkami, grami, książkami, teatrem, operą i muzyką.

Anna Tyczyńska – z wykształcenia pedagożka. Jest osobą otwartą, aktywną, chętną do nauki i poszerzania umiejętności relacji interpersonalnych. Ma doświadczenie w prowadzeniu zajęć integracyjnych i edukacyjnych. Jej pasją jest gotowanie i dzielenie się tym, co przygotuje.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Katolicki Ruch Antynarkotyczny KARAN

W Praskim Centrum Integracji Międzypokoleniowej, która stanowi wsparcie dla seniorów w zakresie rozwoju osobistego i społecznego oraz dla młodzieży leczącej się z uzależnienia od środków zmieniających świadomość. W ramach projektu powstała międzypokoleniowa kawiarnia – wspólna przestrzeń indywidualnej twórczej pracy i spotkań. Jej atmosfera pozwala na swobodną wymianę myśli i doświadczeń. Powstały grupy dyskusyjne i mentorskie, odbyły się zajęcia i warsztaty, m.in. kulinarne oraz wykłady.  Wszystko w celu zwiększenia integracji seniorów z młodzieżą mającą deficyty relacji rodzinnych, komunikacji, kontroli emocji oraz umiejętności organizacji czasu w sposób twórczy i prospołeczny. Dla seniorów inicjatywa była okazją do podzielenia się swoimi pasjami i doświadczeniem.  

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content