Pora seniora

Projekt zakończony

lokalizacja

Tarnów, małopolskie

edycja

II (2009-2010)

obszary działań

Animatorki:

Anna Czech – zainicjowała powstanie Fundacji „Kromka Chleba”, za pośrednictwem której pomaga ludziom ubogim, bezdomnym, uzależnionym i opuszczonym. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu zarządzania służbą zdrowia. Od 11 lat jest dyrektorką Szpitala im. Św. Łukasza w Tarnowie. Z wielkim zainteresowaniem czyta książki, szczególnie życiorysy ludzi, którzy poświęcili swój czas i energię, by pomagać innym. Razem z córką uprawia wspinaczkę górską.

Agnieszka Czeluśniak  ukończyła studia politologiczne ze specjalizacją dziennikarską. Chciałaby pokazać tarnowskim seniorom, na czym polega praca dziennikarza, jakie zasady kierują rynkiem mediów, jak media wpływają na kształtowanie i odbiór rzeczywistości. O sobie mówi, że jest osobą ciekawą ludzi i świata. Jej największą pasją są podróże. Dzięki nim stała się bardziej wrażliwa na kwestie związane z wielokulturowością. Ma przyjaciół w różnych zakątkach świata.

Organizacja wspierająca: Fundacja Kromka Chleba

Jak działają edytory tekstów? Co zainteresuje dziennikarza? Jakie są zasady dobrej i skutecznej komunikacji? Tajniki dziennikarstwa radiowego, prasowego i telewizyjnego poznali seniorzy z Tarnowa, którzy wzięli udział w projekcie. Podczas warsztatów chętni uczyli się, jak montować newsy, pisać reportaże czy nagrywać audycje radiowe, ale przede wszystkim jak stać się świadomymi odbiorcami przekazów medialnych. Nowe umiejętności seniorzy z Tarnowa od razu sprawdzali w praktyce – pisząc teksty dotyczące różnorodnych inicjatyw, w których uczestniczą. Wybrane artykuły ukazały się w lokalnych mediach. Cykl warsztatów zakończyło przygotowanie specjalnej gazety. Trafiła ona do rąk mieszkańców Tarnowa podczas specjalnie przygotowanego spotkania.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content