Pora na kabarecik

Projekt zakończony

lokalizacja

Warszawa, mazowieckie

edycja

XV (2022-2023)

obszary działań


Animatorka projektu:

Jolanta Radwańska – z wykształcenia prawniczka. Jej pasją jest kabaret. Kiedy przeszła 19 lat temu na emeryturę, zaczęła regularnie oglądać nagrania i występy kabaretowe. Jeździła po kraju, obserwowała aktorów-kabareciarzy, poznawała miłośników śmiechu i uśmiechu. Po latach „przyglądania” zdecydowała się dołączyć do grupy kabaretowej  „Teatrzyk A’la Kabaret” w Domu Kultury  Śródmieście,  następnie do grupy „Zadra” w Wawerskim Centrum Kultury. W 2022 roku postawiła założyć własną grupę w ramach działalności klubokawiarni „Pora na seniora”. Pragnie się rozwijać i przełamywać własne bariery w  formie występów kabaretowych, przynosząc radość sobie i widzom w wieku senioralnym. Uważa, że emerytura to najlepszy czas na rozwijanie swoich pasji i tworzenie roześmianej, twórczej społeczności senioralnej.

Organizacja wspierająca:  Fundacja im. Józefa Fettera „Pora na seniora”

„Pora na kabarecik” to senioralna grupa kabaretowa, powołana przy klubokawiarni i fundacji im. Józefa Fettera „Pora na seniora”. W ramach projektu przygotowano autorski spektakl kabaretowy. Grupa chciała przede wszystkim dotrzeć do innych seniorów (głównie mężczyzn) oraz młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym. Osoby młode pomagały w pracach przygotowawczych do spektaklu (m.in. przy projektowaniu scenografii) oraz w trakcie jego realizacji (inspicjentura, makijaż, fryzury). Dzięki projektowi grupa rozwinęła swoje umiejętności i pokazała się szerszej publiczności. .

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content