PoŁączeni. Siejemy możliwości

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Dobczyce, małopolskie

edycja

XIII (2020-2021)

obszary działań


Animatorki: 

Małgorzata Bartnik – od wielu lat pracuje jako dyrektorka przedszkola w Dobczycach. Brała udział w inicjatywach, które wspierały rozwój przedszkola, a przede wszystkim przedszkolaków. Lubi realizować nieszablonowe pomysły, podróżować po Polsce i czytać. Cieszy ją jej ogródek i kontakt z przyrodą. Interesuje się także operą.

Justyna Szawara – skończyła filmoznawstwo. Pracuje w bibliotece w Dobczycach, w której prowadzi zajęcia kulturalne, filmowe i książkowe. Jako osoba otwarta uwielbia rozmawiać z ludźmi w każdym wieku. Ma doświadczenie w pracy z seniorami. Kocha jazz, stare kino, spacery i nowe wyzwania. Prowadzi vloga. W 2016 roku realizowała międzypokoleniowy projekt „Chodźmy razem do kina!”.

Organizacja wspierająca: Miejska Biblioteka Publiczna w Dobczycach

Animatorki postanowiły wspólnie z seniorami rozkochać w przyrodzie najmłodsze pokolenie i stworzyć w Dobczycach miejsce, jakiego jeszcze nie było – łąkę. To zielona przystań z ławeczką i dobrą lekturą. Pewne miejsce w niepewnych czasach. W tworzenie łąki zaangażują przedszkolaki. Przygotowały dla dzieci warsztaty i spotkania z doświadczonymi, pasjonatami ogrodów i ogródków. Seniorzy z pomocą ekspertów napiszą i zilustrują „Bajkę o łące”.
Zaproszą dzieci do wyjścia na łąkę, wspólnie przygotują skrzynki z ziołami, którymi obdarują seniorów mieszkających w blokach. Finał projektu to spektakularne i radosne, międzypokoleniowe święto otwarcia łąki, z wymianą sadzonek i wystawą opisującą realizację projektu. Animatorki ufają, że poprzez wspólne działania uda im się stworzyć miejsce, które będzie pełniło symboliczną funkcję „ekologicznego serca” Dobczyc.

 

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content