Po sąsiedzku – zaangażowani i twórczy w Ozorkowie

Projekt zakończony

lokalizacja

Ozorków, łódzkie

edycja

XII (2019-2020)

obszary działańAnimatorka:

Teresa Kuchta – edukatorka cyfrowa, mobilny doradca FRSI, wolontariuszka, liderka zmian społecznych, studentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (Koordynowana opieka senioralna).

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Społeczno-Edukacyjne „Jesteśmy” Oddział w Ozorkowie

To cykl spotkań integrujący lokalną społeczność wokół kawiarenek sąsiedzkich zlokalizowanych w dwóch częściach miasta. Wielopokoleniowe działania obejmowały trzy ścieżki tematyczne: edukacyjno-aktywizującą, wolontariacką i obywatelską. Efektem pracy zespołu było stworzenie i opublikowanie „Lokalnego Informatora Seniora” oraz udostępnianie seniorom bieżących informacji o wydarzeniach miejskich.

Do rozwoju kawiarenek sąsiedzkich przyczyniły się warsztaty i szkolenia dla wolontariuszy przygotowujące ich do samodzielnego planowania i realizacji zajęć. Działania wolontariuszy prowadzone były w formie zajęć w kawiarenkach sąsiedzkich oraz jako mikroinicjatywy zewnętrzne na rzecz wybranych instytucji (jak przedszkole, dom kultury, DPS lub zaprzyjaźnione stowarzyszenie). Uczestnicy projektu wzięli udział w warsztatach literacko-dziennikarskich i fotograficznych, zajęciach dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa seniorów.

W okresie pandemii grupy uczestników na wspólnych zajęciach i zabawach z wnukami, na plenerowej rekreacji nad zalewem i na warsztatach komputerowych. Wolontariusze pomagali też przy organizacji I Miejskich Dni Seniora w Ozorkowie.

Więcej o projekcie w zakładce Projekty modelowe

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content