Piękno nie ma wieku

Projekt zakończony

lokalizacja

Osięciny, kujawsko-pomorskie

edycja

XV (2022-2023)

obszary działań



Animatorki projektu:

Zofia Karlikowska – emerytowana księgowa, nie pracuje zawodowo od 5 lat.  Od kiedy została wdową i emerytką wielokrotnie słyszy, że czegoś jej „nie wypada”, a ona lubi być aktywna: należy do Klubu Seniora w Osięcinach, jeździ na rowerze, regularnie chodzi do kina i na dobrą kawę. Poprzez swoje działania pragnie pokazać innym seniorkom i ogólnie kobietom, że nie powinny rezygnować z siebie i własnych potrzeb. Chce też walczyć w lokalnej społeczności z szufladkowaniem i pokazać, że nie  można oceniać nikogo po wyglądzie, miejscu pracy czy zamieszkania oraz statusie społecznym. Uważa, że każdy ma prawo do bycia  sobą.

Edyta Estkowska – z wykształcenia projektantka wzornictwa i złotniczka. Maluje na drewnie, projektuje biżuterię oraz odnawia stare meble i przedmioty. Od kilku lat zajmuje się animacją kultury. Prowadziła pracownię plastyczną dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz realizowała różnorodne projekty społeczno-artystyczne. Wykorzystując swoją miłość do sztuki i starych przedmiotów, pragnie realizować działania, które będą pretekstem do dialogu starszych i młodszych. Chce pomagać organizować przestrzeń, w której seniorzy i juniorzy razem tworzą  i nawiązują bliższe relacje.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Kreatywnych Seniorów „Ruch i Zdrowie”

Biżuteria i inne „ekstrawaganckie” ingerencje w wygląd, będące domeną osób młodych, bywają  często elementem spornym, szczególnie w mniejszych miejscowościach. Piercing, kolczyki w nosie, tunele w uszach, tatuaże, nowoczesne fryzury, zatarcie granic między modą męską i damską są często rażące i niezrozumiałe dla osób starszych. Młodzi natomiast często oceniają starszych przez pryzmat ich wieku. Widząc starszą osobę, uznają, że ta osoba z racji swojego wieku nie będzie partnerem do rozmowy i współpracy.

Animatorki zaplanowały warsztaty, m.in. z projektowania biżuterii, które stały się pretekstem do dialogu o starości, młodości, tolerancji i różnorodności. Biżuterię i ozdoby, które uczestniczki zaprojektowały zostały wykorzystane podczas międzypokoleniowej sesji zdjęciowej. Portrety z tej sesji są opowieścią o pięknie i porozumieniu bez barier.

Wideorelacja z warsztatów:

Wybrane zdjęcia z warsztatów:

Więcej zdjęć z warsztatów: ZOBACZ

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się: [FM_form id="1"]

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content