Per Asperger ad Astra

Projekt zakończony

lokalizacja

Starachowice, świętokrzyskie

edycja

XIII (2020-2021)

obszary działańAnimatorzy: 

Andrzej Jacek Tarnowski – jest emerytowanym nauczycielem. Nie ustaje w aktywności: obywatelskiej, edukacyjnej, sportowej, kulturalnej, turystycznej i regionalnej. Jest współautorem i koordynatorem Projektu STAR.pokolenia, autorem autorem i realizatorem wielu projektów i inicjatyw edukacyjnych i społecznych. Obecnie jest członkiem Starachowickiej Rady Seniorów oraz Rady Rozwoju Lokalnego przy Prezydencie Miasta Starachowice.

Piotr Ambroszczyk – jest autorem licznych projektów z obszaru edukacji, bezpieczeństwa i edukacji oraz polityki senioralnej, twórcą polityki senioralnej w Starachowicach. Jest współautorem i koordynatorem projektu STAR.pokolenia”. Zawodowo związany z seniorami, obecnie tworzy Centrum Usług Społecznych, które planuje, koordynuje i realizuje powszechnie dostępne usługi społeczne dla mieszkańców, przy współdziałaniu z sektorem ekonomii społecznej.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Nauczycieli w Starachowicach „Zdrowa Szkoła”

Projekt zrodził się z potrzeby wsparcia osób z zespołem Aspergera (ZA) oraz ich rodzin. Grupa inicjatywna działała we współpracy z odpowiednimi instytucjami i organizacjami oraz seniorami wolontariuszami.
W ramach projektu odbywały się popularnonaukowe panele poświęcone ZA, wielopokoleniowe spotkania integracyjne dla środowiska ZA, wiosenne obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w tym Niebieski marsz, Porządkowanie Świata Gwiazd, czyli Sprzątanie w Aspergerowym Zakątku oraz obchody Autystycznego Dnia Dumy (18 czerwca) w formie happeningu, spotkania integracyjnego i prezentacji „Asperger Talent Show”.


Zakładanym efektem inicjatywy było stworzenie i uruchomienie procesu stałej samopomocy i zewnętrznej pomocy środowisku ZA na polu diagnostyki, terapii i integracji społecznej. Ważne było także zaktywizowanie seniorów i zaangażowanie ich w wolontariat.

Więcej zdjęć autorstwa Alicji Szulc: ZOBACZ

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content