Okupowana młodość

Projekt zakończony

lokalizacja

Łańcut, podkarpackie

edycja

IV (2011-2012)

obszary działań


Animatorzy:

Janina Haładyj-Różak – gdy pracowała jako nauczycielka fizyki, potrafiła jednocześnie gotować obiad, obmyślać przebieg wykładu i od czasu do czasu zapisywać kolejną strofę nowego wiersza. Na emeryturze jest równie aktywna. Jest słuchaczką Łańcuckiego UTW i jednocześnie wykładowcą podkarpackich UTW, pasjonuje się psychologią i kognitywistyką, czyta filozofów i próbuje swych sił jako malarka.

Michał Okrzeszowski – skończył studia prawnicze, ale jest urodzonym historykiem. Już jako dziecko chciał o przeszłości wiedzieć wszystko. Lubi muzykę (głównie punk rock), książki, kino, wędrówki i jazdę rowerem.

Organizacja wspierająca: Łańcucki Uniwersytet Trzeciego Wieku

Każdy z nas ma swoją historię, ale w przypadku pokolenia obecnych 80-latków jest ona szczególnie burzliwa i niezwykła. Ich wspomnienia stanowią ważny element polskiego dziedzictwa, dlatego powinny zostać zachowane dla kolejnych pokoleń. Zadaniem licealistów z klas o profilu dziennikarskim, a także seniorów z UTW w Łańcucie było nagranie rozmów na temat dzieciństwa i młodości w czasie wojny. Spotkali się z osobami w wieku od 80 do nawet 101 lat. Dla dwadzieściorga bohaterów reportaży była to okazja, by zostać wysłuchanymi i znaleźć się w centrum uwagi. Uczestnicy nagrali i spisali ich opowieści, żeby na koniec przygotować publikację Okupowana młodość – wspomnienia o zwyczajnym życiu w czasie wojny i okupacji.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się: [FM_form id="1"]

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content