Odkryjmy dwudziestkę

Projekt zakończony

lokalizacja

Maków Mazowiecki, mazowieckie

edycja

IV (2011-2012)

obszary działańAnimatorki:

Wanda Pawłowska – nie boi się podejmować wyzwań. Pracowała jako nauczycielka języka polskiego w szkole średniej. Na emeryturze znajduje czas na odkrywanie nowych zainteresowań. Aktywnie działa w Towarzystwie Miłośników Ziemi Makowskiej i na uniwersytecie trzeciego wieku. Lubi być w ruchu. Ćwiczy jogę, uprawia nordic working, w lecie pracuje na działce i jeździ na rowerze.

Edyta Hubska – jest uczennicą liceum, w klasie dziennikarsko-medialnej. Ma mnóstwo zajęć. Pisze artykuły do „Tygodnika Makowskiego”, w lokalnym radiu opowiada o podróżach i wycieczkach. Interesuje ją też malarstwo i fotografia, a w czasie wakacji chętnie zajmuje się nurkowaniem. Jest także członkinią teatru ognia VIRTUS. To zajęcie, jak żadne inne, uczy współdziałania w grupie i obdarzania innych ludzi zaufaniem.

Organizacja wspierająca: Miejski Dom Kultury w Makowie Mazowieckim

Historia dzieje się codziennie na naszych oczach, niezależnie czy mieszkamy w metropolii, czy w niedużej miejscowości. Animatorki postanowiły zaangażować w odkrywanie XX-wiecznych dziejów Makowa Mazowieckiego społeczność miasta, a przede wszystkim licealistów i słuchaczy lokalnego UTW. Uczestnicy wybrali się do warszawskiego Domu Spotkań z Historią, by dowiedzieć się więcej o tym, jak i czego należy poszukiwać. Po powrocie do Makowa wzięli udział w wykłady o kulturze żydowskiej, niemieckiej i rosyjskiej, bo historia tych narodów jest na stałe wpisana w losy ich miejscowości. Uczestnicy projektu zmierzyli się z lokalną historią, przeprowadzając wywiady z mieszkańcami i zbierając ciekawą dokumentację filmową.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content