Od radia do iPoda

Projekt zakończony

lokalizacja

Dobrzyce, małopolskie

edycja

VII (2014-2015)

obszary działań


Animatorzy:

Ryszard Dulski – jest pasjonatem życia i tworzenia. Z wykształcenia doktor inżynier elektroniki, choć na emeryturze, wciąż jest czynny zawodowo. Kolekcjonuje historyczne odbiorniki radiowe i radiokomunikacyjne, a część swojego pokaźnego zbioru eksponuje w muzeum w Krakowie i w Niepołomicach. Lubi zajmować się renowacją zbieranych przez siebie urządzeń, pogłębia wiedzę o rozwoju radiotechniki i technologii radiotechnicznej. Naprawdę kocha to, co robi.

Paweł Piwowarczyk – jest dyrektorem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dobczycach. Lubi, gdy w bibliotece, którą kieruje, dzieje się wiele dobrego. Zachęca do aktywności sportowej w działającym przy bibliotece Klubie Biegacza, prowadzi Klub Kulturalnego Kibica dla dzieci i młodzieży. Pracuje również w ogólnopolskim tygodniku jako dziennikarz. Jest absolwentem Szkoły Liderów, która dała mu wiele inspiracji do różnorakich działań.

Organizacja wspierająca: Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefy Bergelówny w Dobczycach

Na początku animatorzy zorganizowali wystawę historycznych odbiorników radiowych połączoną z prelekcjami na temat historii wybranych egzemplarzy i stosowanych technologii. Osoby, które połknęły bakcyla, wzięły udział w zajęciach, na których przebieg same miały wpływ. Seniorzy podzielili się swoimi osobistymi doświadczeniami i wspomnieniami związanymi z użytkowaniem odbiorników, przypomnieli, że nie zawsze można było słuchać dowolnie wybranych wiadomości. Młodsi zapoznali starszych ze współczesnymi zdobyczami techniki, pokazali, do czego one służą i jak się nimi posługiwać. Cała grupa wspólnie budowała proste układy odbiorcze. Przecież kiedyś często samodzielnie konstruowano radia.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content