lokalizacja
Gąsocin, mazowieckieedycja
XVII (2024-2025)obszary działań
integracja międzypokoleniowaAnimatorki:
Teresa Gilert-Wojdat –Na co dzień wraz z mężem prowadzę małe gospodarstwo ekologiczne, gdzie hodujemy kozy, owce, muła, konie, lamy, króliki, pawie i kaczki. Poza pracą na gospodarstwie zajmuję się również wnukami, wspierając moje dzieci. Od 2021 roku pełnię funkcję prezesa Stowarzyszenia Seniorów Irtealte, gdzie organizuję przedsięwzięcia dla członków stowarzyszenia oraz projekty międzypokoleniowe. Środki na te działania pozyskuję z konkursów ofert na zadania publiczne Gminy Sońsk, Powiatu Ciechanowskiego i Stowarzyszenia Radomskie Centrum Przedsiębiorczości. Współpracuję także z Lokalną Grupą Działania Północne Mazowsze. W 2023 roku otrzymałam statuetkę w plebiscycie Kobiety Naszego Regionu za największą ilość głosów w kategorii „kobieta aktywna społecznie”.
Magdalena Zakrzewska, Animator Młodszy– Na co dzień wraz z mężem prowadzę małe gospodarstwo ekologiczne, gdzie hodujemy kozy, owce, muła, konie, lamy, króliki, pawie i kaczki. Poza pracą na gospodarstwie zajmuję się również wnukami, wspierając moje dzieci. Od 2021 roku pełnię funkcję prezesa Stowarzyszenia Seniorów Irtealte, gdzie organizuję przedsięwzięcia dla członków stowarzyszenia oraz projekty międzypokoleniowe. Środki na te działania pozyskuję z konkursów ofert na zadania publiczne Gminy Sońsk, Powiatu Ciechanowskiego i Stowarzyszenia Radomskie Centrum Przedsiębiorczości. Współpracuję także z Lokalną Grupą Działania Północne Mazowsze. W 2023 roku otrzymałam statuetkę w plebiscycie Kobiety Naszego Regionu za największą ilość głosów w kategorii „kobieta aktywna społecznie”.
Niezłe Ziółko to projekt edukacyjno-kulinarny, który angażuje na całego! Nie każdy lubi gotować, ale kto nie lubi jeść? Nasz projekt jest dla każdego, bo kręci się wokół jedzenia. Seniorzy, podobnie jak osoby w każdym wieku, potrzebują się spotykać, rozmawiać i wspólnie bawić. Takie aktywności pomagają opóźnić efekty starzenia, bo w każdym wieku można być „młodym duchem”. Projekt polega na regularnych spotkaniach w dwudziestoosobowej grupie seniorów: 6 wolontariuszy, 12 uczestników i 2 animatorów. Będą to warsztaty pod okiem kucharza, dietetyka i zielarza, a także spotkania, podczas których będziemy wymieniać się rodzinnymi przepisami i doświadczeniami. Zwieńczeniem projektu będzie wspólna uczta, którą przygotujemy własnoręcznie. Seniorzy nawiążą stałe relacje, które będziemy starali się podtrzymywać poprzez realizację kolejnych działań. Dzięki temu projektowi seniorzy wyjdą z domów, przezwyciężą lęk i zaczną brać aktywny udział w akcjach społecznych, sami je proponując i organizując. Osoby samotne często mają problem ze zdrowym odżywianiem, gdyż gotowanie tylko dla siebie wydaje się bez sensu, więc wybierają najprostsze, gotowe rozwiązania. Realizując ten projekt, przyczynimy się do wdrożenia zdrowych nawyków, a może nawet zachęcimy uczestników do dalszego wspólnego gotowania.
Organizacja wspierająca: GMINNY OŚRODEK KULTURY W GOŁOTCZYŹNIE