Nasze rzeźby ożyją… marzeniami

Projekt zakończony

lokalizacja

Alwernia, małopolskie

edycja

III (2010-2011)

obszary działań
Animator:

Zbigniew Klatka – imał się w życiu różnych zajęć. Stolarstwa nauczył go ojciec, tytuł mechanika zdobył w technikum, ale pracował jako kierownik zakładowego domu kultury. Był redaktorem gazety, prezesem spółki, radnym gminy i powiatu, jest również autorem monografii o rodzinnych okolicach. Dzisiaj słuchacz UTW i działacz. Jego największym zamiłowaniem jest amatorski teatr, od lat prowadzi Teatr Ludowy Tradycja.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Młoda Alwernia

Animator zaprosił dzieci, ich rodziców i dziadków do działań, których kanwą była książka „Historia żółtej ciżemki”. Najpierw wspólnie czytali i obejrzeli film na podstawie powieści. Międzypokoleniowa grupa wzięła udział w warsztatach rzeźbiarskich i teatralnych. Później wszyscy wyruszyli śladem bohatera książki, czyli Wita Stwosza, aż do Krakowa, gdzie obejrzeli stworzony przez niego ołtarz. Na podstawie wrażeń z wycieczki i doświadczeń z warsztatów powstał komiks, foto-dzienniczki, rzeźby w drewnie i glinie. Podczas finałowego happeningu dorośli i dzieci mieli okazję wypisać swoje marzenia, które przyklejone do balonów pofrunęły do nieba.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content