Mosty pokoleń rękodziełem budowane – Klub Lokalnych Rękodzielników

Projekt zakończony

lokalizacja

Zamość, lubelskie

edycja

VII (2014-2015)

obszary działań
Animatorki:

Wanda Szpuga – prowadzi w Wysokiem Regionalną Izbę Pamięci, której była pomysłodawczynią. Oprowadza turystów, organizuje warsztaty rękodzieła i tradycji. Dba o funkcjonowanie Izby, która zgromadziła już ponad 300 eksponatów związanych z dawnym życiem wsi i pracą rolników. Jest przewodniczącą Koła Gospodyń Wiejskich, należy do Stowarzyszenia „Wysokie nad Łabuńką”. Uwielbia szydełkować, robić na drutach i haftować.

Daria Burcon – ukończyła ochronę środowiska i studium pedagogiczne. Obecnie studiuje terapię zajęciową na Wydziale Fizjoterapii w Lublinie i pracuje w Urzędzie Gminy Zamość. Ma talent manualny i artystyczny, dzieli się nim, prowadząc zajęcia plastyczne. Interesuje się literaturą przyrodniczą, rękodziełem i pedagogiką specjalną.

Organizacja wspierająca:Stowarzyszenie kobiet na rzecz promocji i rozwoju środowisk 28+

Animatorki stworzyły miejsce dla miłośników rękodzieła – Klub Lokalnych Rękodzielników. Podczas zorganizowanych tam warsztatów seniorzy mieli okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami i nabywać nowe pod okiem profesjonalistów. Ci, którzy lubią malować lub rysować, spotykali się na plenerach „Barwy pokoleń” poza miastem. Seniorzy wzięli udział w konkursie na projekt regionalnej pamiątki Gminy Zamość. Nie zabrakło też artystycznych zajęć dla najmłodszych – „Senior dla Juniora, Junior dla Seniora”. Zwieńczeniem warsztatów było przygotowanie wędrującej wystawy dzieł wykonanych przez uczestników. Międzypokoleniowe spotkania stały się okazją do bliższego poznania się, przełamania stereotypów i wspierania talentów.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content