lokalizacja
Wałcz, zachodniopomorskieedycja
X (2017-2018)obszary działań
integracja międzypokoleniowaAnimatorzy projektu:
Paulina Giwer-Kowalewska – ma wiele motywacji do realizacji projektu, a najważniejszą z nich jest chęć poznania i lepsze zrozumienie seniorów mężczyzn 60+, w tym szczególnie swojego taty. Projekt był dla niej okazją, by pobudzić w uczestnikach projektu chęć działania, zabierania głosu i wypowiadania się w sprawach dla nich ważnych. Poprowadziła warsztaty z uczestnikami, korzystając z wiedzy i wykształcenia animatorki-aktorki. W przyszłości chce prowadzić projekty międzypokoleniowe, łączące seniorów z ich wnukami.
Zdzisław Giwer – chce, aby mężczyźni w jego wieku poczuli radość wspólnego tworzenia, a przede wszystkim potrzebę spędzania czasu razem i bycia przydatnymi, chce dzielić się wiedzą i doświadczeniem z młodymi ludźmi. Realizacja projektu pozwoliła mu poczuć, że ma wpływ na otaczającą go rzeczywistość, szczególnie tę najbliższą – na osiedlu.
Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie RUMOR
To okazja do spotkań, wymiany wiedzy, umiejętności i doświadczeń między seniorami, dorosłą młodzieżą i dziećmi. Seniorzy stworzyli zespół pomagający przy drobnych naprawach mieszkańcom Wałcza, którym do takiej pomocy trudno dotrzeć. Najpierw uczestnicy wzięli udział w warsztatach przybliżających im sens projektu. Wspólnie wybrali działanie, które potem mogli zrealizować na rzecz lokalnej społeczności, z jednej strony odpowiadające na potrzeby mieszkańców, z drugiej wykorzystujące ich umiejętności. Powstała przestrzeń warsztatowa, z której mogli korzystać nie tylko sami seniorzy, ale i całe ich rodziny. W dalszej części projektu do zajęć zostali włączeni również młodsi uczestnicy, w tym wnuki seniorów. Razem tworzyli m.in. karmniki i drewniane ptaszki.