Metoda Gyrokinesis® i tango – terapia nie tylko dla Parkinsoników

Projekt zakończony

lokalizacja

Warszawa, mazowieckie

edycja

XI (2018-2019)

obszary działańAnimatorki projektu: 

Ewa Kerntopf kiedy w 2015 roku wykryto u niej chorobę Parkinsona, zmierzyła się z trudnymi realiami „Parkinsoników”. Swoją aktywnością Ewa chciałaby pomóc sobie i innym.

Urszula Wojtkowiak – instruktorka Gyrokinesis i argentyńskiego tanga. Chciałaby wprowadzić metodę Gyrokinesis w środowisko osób z chorobą Parkinsona i osób starszych oraz podzielić się swoim doświadczeniem. 

Organizacja wspierająca: Mazowieckie Stowarzyszenie Osób z Chorobą Parkinsona

Animatorki zaprosiły uczestników do wspólnej aktywności. Poprowadziły zajęcia rehabilitacyjne dla osób z chorobą Parkinsona, korzystając z metody Gyrokinesis połączonej z lekcjami tanga. Z sukcesem zaszczepiły w uczestnikach potrzebę codziennej aktywności fizycznej, niezbędnej do utrzymania się jak najdłużej w dobrej kondycji. Zaproponowane przez nich ćwiczenia pomagają w walce z bólem i przewlekłymi kontuzjami, korygują sylwetkę, poprawiają równowagę i sposób chodzenia, czyli wydłużenie kroku, co zapobiega upadkom. Aby przyciągnąć jeszcze większą liczbę chorych wraz z ich rodzinami, uczestnicy zorganizowali również kampanię ulotkową. Zakończeniem był pokaz gimnastyczno-taneczny i wystawa fotografii.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content