Męska szopa w Krainie Vesny

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Gnojnik, małopolskie

edycja

XIV (2021-2022)

obszary działań

Animatorzy projektu:

Stanisław Marcinek – z własnego doświadczenia wie, że trudno jest niektórym starszym osobom wyjść z domu, jeśli np. mają problemy lub przeżyły śmierć najbliższej osoby. Jednak podjął decyzję, by dołączyć do działań w Międzypokoleniowym Centrum Wolontariatu. Dzięki spotkaniom z aktywnymi i przyjaznymi ludźmi w różnym wieku, czuje się potrzebny i angażuje się w motywowanie innych.

Angelika Wrona ­– do szóstego roku życia wychowywała się z dziadkami na wsi i nie wyobraża sobie wspanialszego dzieciństwa. Była wolontariuszką i koordynatorką projektów społecznych. Wie, że większość wydarzeń senioralnych jest organizowana dla kobiet, chce więc zaktywizować mężczyzn: do wyjścia z domu, zaangażowania się i nawiązania nowych przyjaźni.

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Regiony Nowych Szans „Vesna”

Na wyjątkowym Pogórzu Wiśnickim przy osadzie turystycznej Kraina Vesny powstaje miejsce, do którego animatorzy zapraszają przede wszystkim mężczyzn w wieku senioralnym, ale oczywiście ani płeć, ani wiek nie ograniczają dostępu do działań. Osobom, które mieszkają daleko, został zapewniony transport. Uczestnicy przygotowali teren i postawili gotowy domek narzędziowy, który został wyposażony w podstawowe narzędzia, zamontowali półki i ławeczkę przed wejściem. Spotkają się ze „złotą rączką”, wybiorą się też na wizytą studyjną, żeby podpatrzeć podobną inicjatywę. Wiosną pod okiem instruktora rozpoczną pracę nad tworzeniem elementów małej architektury do Krainy Vesny: pergoli, ławek, budek dla ptaków, hoteli dla owadów itp. Finałem będzie wystawa wykonanych sprzętów i zdjęć dokumentujących działania.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content