Materklosy dziadka internetowa gradka

Projekt zakończony

lokalizacja

Bysław, kujawsko-pomorskie

edycja

II (2009-2010)

obszary działańAnimatorzy:

Włodzimierz Dębicki – kiedyś był komendantem Straży Pożarnej w Tucholi, obecnie jest prezesem Stowarzyszenia Kulturalnego „Cisowy Łuk” w Bysławiu i liderem zespołu „Frantówki Bysławskie” dającego ponad 50 koncertów rocznie. Autor kilkudziesięciu piosenek, baśni i legend regionalnych. Zapalony wędkarz i żeglarz. Kolekcjonuje szkło użytkowe i gospodarcze.

Katarzyna Mróz  uczy techniki w Lubiewie. Pasjonuje się haftowaniem, a przygodę z haftem krzyżykowym kontynuuje od najmłodszych lat. Wyszywając, tworzy obrazy, które najczęściej przedstawiają krajobrazy oraz postacie z filmów i bajek. Swoją pasją zaraża koleżanki. Lubi odwiedzać rowerem sąsiednie miejscowości. Chciałaby, żeby w okolicy było więcej miejsc i inicjatyw integrujących lokalną społeczność. 

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Kulturalne „Cisowy Łuk” w Bysławiu 

Miejscowy kolekcjoner starych narzędzi i sprzętów Edwarda Chmara potrzebował pomocy przy uporządkowaniu i dokumentacji gromadzonych przez lata zbiorów. Nie wszystkie narzędzia były należycie opisane, niektóre wymagały odświeżenia. W ramach projektu uczniowie gimnazjum wzięli udział w zajęciach ze starszymi mieszkańcami regionu, by zdobyć wiedzę o dawnych sprzętach, ich przeznaczeniu i nazewnictwie. Pod opieką kolekcjonera oraz nauczycielki techniki oczyścili, sklasyfikowali, sfotografowali i opisali eksponaty. Pracom tym towarzyszyły warsztaty fotograficzne dla osób w różnym wieku. Młodzi ludzie przeprowadzili wywiady z seniorami. Efektem wspólnej międzypokoleniowej pracy jest strona internetowa z katalogami sprzętów zgromadzonych w Szkolnej Izbie Tradycji oraz Muzeum Narzędzi Rolniczych i Rzemieślniczych w Bysławku. Projekt zakończyło uroczyste spotkanie uczestników projektu połączone z poczęstunkiem i prezentacją zdjęć z przeprowadzonych działań.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content