Marzenia w migawce

Projekt zakończony

lokalizacja

Toruń, kujawsko-pomorskie

edycja

II (2009-2010)

obszary działań


Animatorki:

Elżbieta Suseł  z zamiłowania i wykształcenia jest pedagogiem. Ponad dwadzieścia lat przepracowała jako pracownik placówki oświatowo-kulturalnej. Współorganizowała spotkania z twórczością Edwarda Stachury, za co została nagrodzona odznaką „Zasłużonego Działacza Kultury”. Od dwóch lat jest emerytką, wolontariuszką, m.in. Toruńskiego UTW i ogniska wychowawczego dla dzieci. Lubi kryminały i podróże, pasjonuje się fotografią, kocha teatr.

Agata Grzecznowska – jest studentką zarządzania, koleżanką, przyjaciółką i wolontariuszką na uniwersytecie trzeciego wieku. Za swój sukces uważa zorganizowanie dwóch festiwali „Prawa człowieka w filmie”.

Organizacja wspierająca: Toruński Uniwersytet Trzeciego Wieku

O marzeniach można opowiadać na różne sposoby. Słuchacze toruńskiego UTW wykorzystali do tego fotografię. Aparaty fotograficzne były pretekstem do spotkania seniorów z wychowankami ogniska opiekuńczo-wychowawczego. Najpierw grupa wolontariuszy z UTW wzięła udział w warsztatach fotograficznych poprowadzonych przez z członków Grupy OkołoFotograficznej. Seniorzy uczyli się, jak przeprowadzać interaktywne akcje fotograficzne i jak poprowadzić warsztaty związane z fotografią. Następnie seniorzy wspólnie z Grupą OkołoFotograficzną przygotowali i poprowadzili warsztaty dla dzieci. Wszyscy uczestnicy zajęć wyszli z aparatami na ulice Osiedla Koniuchy. Pytali przechodniów o ich marzenia i za zgodą rozmówców uwieczniali ich na fotografiach. Z zebranych materiałów powstała galeria portretów i marzeń. Na jej otwarcie w ognisku zaproszone zostały bliskie dzieciom osoby oraz sąsiedzi. Podczas spotkania kończącego projekt ogłoszono powstanie Klubu Młodego Fotografa. Będzie go prowadził młody uczestnik projektu, który zafascynował się fotografią dzięki warsztatom.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content