Lubię Białogard, bo…

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Białogard, zachodniopomorskie

edycja

XVI (2023-2024)

obszary działańAnimatorki:

Lucyna Fogel: Jestem przekonana, że doświadczenie i wiedza starszych osób, mają ogromny potencjał i mogą mieć pozytywnego wpływu na innych. Chcę podzielić się moimi historiami, refleksjami i opiniami na temat miasta Białogard, które mogą przyczynić się do lepszego zrozumienia i rozwoju społeczności lokalną

Karolina Dudkiewicz: Przy współtworzeniu filmu dokumentalnego, który ukaże różnorodne perspektywy mieszkańców Białogardu, chcę wykorzystać swoje umiejętności i energię. Wierzę, że młodsze pokolenie ma wiele do powiedzenia i może być częścią dialogu. Ważna jest dla mnie możliwość współpracy z osobami starszymi i nawiązanie międzypokoleniowych relacji.

Organizacja wspierająca: Centrum Kultury i Spotkań Europejskich

Idea projektu wynikła z przekonania animatorek, że wartościowe opinie i doświadczenia osób starszych często pozostają niedocenione i niewidoczne. Postanowiły umożliwić mieszkankom i mieszkańcom w różnym wieku podzielenie się swoimi spostrzeżeniami i refleksjami na temat miasta oraz otworzyć przestrzeń dialogu międzypokoleniowego. Sposobem na to jest wspólne tworzenie krótkiego filmu dokumentalnego, który uwieczni różnorodne perspektywy mieszkańców. Uczestnicy samodzielnie stworzą scenariusz, co da im możliwość autentycznego wyrażenia siebie, swoich emocji i poglądów. Udział w warsztatach scenopisarskich i warsztatach wizerunku pozwoli uczestnikom nabyć nowe umiejętności i poczuć się swobodnie przed kamerą.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content