Laboratorium dobrego sąsiedztwa

Projekt zakończony

lokalizacja

Ozorków, łódzkie

edycja

XI (2018-2019)

obszary działań
Animatorka projektu:

Teresa Kuchta – edukatorka cyfrowa, animatorka działań lokalnych aktywizujących seniorów. Zaangażowana w inicjatywy społeczne. Lubi pracować z ludźmi. Od kilkunastu lat działa jako wolontariuszka w różnych organizacjach. 

Organizacja wspierająca: Stowarzyszenie Społeczno-Edukacyjne „Jesteśmy” oddział w Ozorkowie

Animatorka postanowiła przełamać stereotypy dotyczące wspólnego funkcjonowania w tej samej przestrzeni: młodych, staryszch, dzieci, zdrowych, chorych i osób z niepełnosprawnościami. W ramach inicjatywy odbyły się integrujące, dostępne dla wszystkich członków lokalnej społeczności spotkania grup sąsiedzkich. Były przygotowywane na zasadzie wymiany: przez wolontariuszy dla seniorów, przez seniorów dla wolontariuszy, przez seniorów dla osób samotnych, z myślą o dzieciach z sąsiedztwa itp. W sumie odbyło się sześć warsztatów tematycznych w dwóch miejscach, sześć spotkań obywatelskich dla ogółu mieszkańców pod hasłem „Pytania do…” oraz dwa wydarzenia integrujące mieszkańców. O wszystkich działaniach organizatorzy informowali w tworzonym przez wolontariuszy „Lokalnym Informatorze Seniora”.   

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content