Krośnieńskie Archiwum Społeczne – historia osiedla Tysiąclecia

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Krosno, podkarpackie

edycja

XIII (2020-2021)

obszary działań




Animatorzy:

Krystyna Kogut – przez wiele lat pracowała w szkole, prowadząc kółka zainteresowań. W wolnych chwilach wspólnie z krośnieńską społecznością organizowała wydarzenia kulturalne i społeczne. Zależy jej, by następne generacje znały historię swoich przodków z czasów, kiedy świat był zupełnie inny. 

Damian Ziemba – do Krosna sprowadził się kilka lat temu, jednak już wtedy zrozumiał, że jest to dobre miejsce do życia i wychowywania dzieci. Wcześniej działał w różnych organizacjach i projektach. Pomogło mu tworzyć w Krośnie oddolne inicjatywy, dzięki którym udało się stworzyć wspaniałą społeczność – ludzi młodych, rodziny a także seniorów.

Organizacja wspierająca: Fundacja Pasjonauci

Animatorzy chcą zwiększyć zaangażowanie mieszkańców rewitalizowanego osiedla w współtworzenie przestrzeni, która ich otacza, w dialog międzypokoleniowy i budowanie sąsiedzkich relacji.  Częścią projektu są debaty z przedstawicielami różnych dziedzin (jak architekci, społecznicy, przedsiębiorcy, planiści przestrzeni publicznej), a także międzypokoleniowe spotkania podczas których każdy uczestnik będzie może wyrazić opinię o mieście i jego przyszłości. Praca przy samym archiwum społecznym to nie tylko zbieranie zdjęć i wspomnień. Materiały będą zdigitalizowane, tak by każda chętna osoba miała do nich dostęp i by można było je wykorzystać jako ciekawą alternatywę dla promocyjnych folderów. Animatorzy zapraszają także na warsztaty z historii mówionej i storytellingu.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się: [FM_form id="1"]

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło

Translate
Skip to content