Kolory wyobraźni inspirowane krajobrazem świętokrzyskim

Projekt w trakcie realizacji/trwa

lokalizacja

Suchedniów, świętokrzyskie

edycja

obszary działań


Animatorki projektu:

 Grażyna Kabała – jest emerytowaną nauczycielką wychowania fizycznego, obecnie dzieli czas między rodzinę a pasje artystyczne. Działa w nieformalnym Klubie Seniora Kreatywni, gdzie razem z koleżankami bierze udział w plenerach malarskich, prowadzi zajęcia z nowoczesnych technik artystycznych dla innych klubów seniora oraz przedświąteczne warsztaty dla dzieci. Lubi pracować z ludźmi i inspirować ich do pracy twórczej.

Agnieszka Włodarczyk-Mazurek – pracuje w SOK „Kuźnica”, z wykształcenia jest historykiem sztuki, choć większość pracy zawodowej spędziła w muzeach skansenowskich. W pracy naukowej jako etnograf spotykała się głównie z osobami starszymi. Lubi słuchać seniorów, czerpać z ich doświadczenie i przebywać z nimi. Każda oddolna inicjatywa jest dla niej powodem do radości i daje jej motywację do pracy.

Organizacja wspierająca: Suchedniowski Ośrodek Kultury „Kuźnica” w Suchedniowie

Animatorki zaprosiły seniorki i seniorów z okolicy do działań artystycznych. Uczestnicy pojechali na kilkudniowy plener malarsko-fotograficzny w Górach Świętokrzyskich, podczas którego tworzyli prace związane ze świętokrzyskimi legendami, a na jeden dzień dołączą do nich dzieci z grupy teatralnej. Efekty można obejrzeć na poplenerowej wystawie. Wezmą udział w warsztatach z nowych technik plastycznych, jak scrapbooking, quilling i iris folding, potem na podobne zajęcia zaproszą starszych i młodszych mieszkańców. Stworzą wideoblog,

na którym będą publikować filmiki instruktażowe dotyczący technik artystycznych, ciekawostki i dobre rady. Będzie tam również miejsce na zaprezentowanie prac uczestników.

wróć

PODOBNE

BĄDŹMY W KONTAKCIE

Poszukujesz inspiracji? Chcesz jako pierwsza/y dowiadywać się o aktualnych rekrutacjach? Zapisz się do naszego newslettera!

Wpisz swój adres e-mail oraz zapisz się:

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji w ramach newslettera od Towarzystwa Inicjatyw Twórczych "ę". Wykorzystujemy Państwa dane osobowe w postaci adresu e-mail do informowania o bieżących działaniach i wydarzeniach. Administratorem Państwa danych jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” (ul. Hoża 35, 00-681 Warszawa). Dane udostępniamy tylko firmie IT, która obsługuje nasz system informatyczny i prowadzi usługę Freshmail. Państwa dane nie zostaną przekazane innym podmiotom.

Towarzystwo Inicjatyw Twórczych “ę”
ul. Hoża 35
00-681 Warszawa
biuro@e.org.pl

KRS 0000084092
NIP 529-16-47-110

projekt Marianna Wybieralska | kodowanie Michał Sepioło